Zdjęcie: Youtube.com / Jastrzabpost

Ewa Wachowicz, prezenterka, dziennikarka, autorka książek i Miss Polonia 1992, w niedzielę (22 sierpnia) spotka się z mieszkańcami Rzeszowa. 

Spotkanie z Ewą Wachowicz w ogrodach bernardyńskich jest częścią cyklu „Letnich Ogrodów Literackich”, którego organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka  Publiczna w Rzeszowie.

Cykl powstał z myślą o miłośnikach dobrej książki i czytelnikach biblioteki. Uczestnicy mają okazję spotkać się z popularnymi postaciami medialnymi, którzy jednocześnie są autorami wielu interesujących książek.

Pierwszym gościem „Letnich Ogrodów Literackich” 25 lipca był Jarosław Kret, znany prezenter pogody, podróżnik i fotoreporter. 8 sierpnia gościem był Artur Andrus, dziennikarz, artysta kabaretowy i autor. 

W niedzielę, 22 sierpnia, odbędzie się trzecie spotkanie – z Ewą Wachowicz, prezenterką, dziennikarką i autorką książek. Spotkanie, które w ogrodach bernardyńskich rozpocznie się o godz. 16:00, poprowadzi Bernadeta Szczypta, dziennikarka Radia Rzeszów.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ewa Wachowicz pochodzi z okolic Gorlic. W 1992 r. otrzymała tytuł Miss Polonia oraz została trzecią wicemiss świata. W 1993 r. została sekretarzem prasowym ówczesnego premiera Waldemara Pawlaka, zdobyła cenne doświadczenie w pracy z mediami.

Wachowicz była producentką telewizyjną, dziennikarką, felietonistką, jurorką w „Top Chef”, prowadziła programy kulinarne, m.in. „Ewa gotuje”. Wydała kilka książek z przepisami, m.in. „Słodki świat Ewy Wachowicz”, „Zapiski kulinarne na każdą porę roku”.

W 2020 r. nakładem wydawnictwa Znak Horyzont ukazały się „Wszystkie korony Ewy Wachowicz” – wywiad rzeka, który przeprowadził Marek Bartosik.

Spotkanie z Ewą Wachowicz jest przedostatnim w cyklu „Letnie Ogrody Literackie”. Ostatnim będzie z Alkiem Rogozińskim, autorem komedii kryminalnych i powieści obyczajowych. To spotkanie zaplanowano na 29 sierpnia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama