Reklama

Uczniowie  V Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie stworzyli film krótkometrażowy, którego tematem jest ich sportowa pasja. Premiera filmu w poniedziałek (26 stycznia).

Projekt realizowany jest w ramach drugiej edycji „Młodzieży (dla) Miasta”. Uczniowie jednej z najlepszych szkół w Rzeszowie podjęli się nie lada wyzwania. Kilkunastoosobowa grupa na początku listopada ubiegłego roku postanowiła zaangażować się w dodatkową działalność, dzięki której mieli okazje rozwinąć swoje talenty – nie tylko te sportowe.

Uczniowie zdecydowali się na stworzenie autorskiego filmu, który w całości został poświęcony ich szczególnej pasji. Ideą przedsięwzięcia było przygotowanie 30-minutowego materiału, który zmieni dotychczasowe postrzeganie sportu przez większość społeczeństwa.

Licealiści chcieli przekazać, że  sport nie opiera się wyłącznie na treningach i współzawodnictwie, ale może stać się prawdziwym sensem życia. W filmie zostali pokazani sportowcy w czasie treningów, a dzięki wywiadom z uczniami, nauczycielami i dyrekcją pokazano, jak naprawdę wygląda zwykły dzień w niezwykłej szkole.

Film będzie można obejrzeć w poniedziałek (26 stycznia) o godz. 13:30 w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy. W premierze ma wziąć udział blisko 300 osób. Tuż po niej film zostanie udostępniony m.in. na stronie internetowej szkoły, kanale Youtube oraz na innych portalach społecznościowych.

V Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie biorą udział w projekcie „Młodzież (dla) Miasta” organizowanym przez Estradę Rzeszowską w ramach działalności Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Film oraz jego premiera są efektem ponad dwumiesięcznej współpracy 14-osobowej ekipy projektowej. Uczniowie przeszli wcześniej szkolenia z zakresu kreatywności, współpracy w grupie, zarządzania projektem, finansowania i promocji.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: