Zdjęcie: Archiwum
Reklama

We wtorek rano w jednym z rzeszowskich szpitali zmarł legendarny rockowy wokalista, lider rzeszowskiego zespołu Wańka Wstańka, Krzysztof „Bufet” Bara.

O śmierci „Bufeta” poinformowało Radio Rzeszów. Legendarny wokalista zespołów „Wańka Wstańka” i 1984 zmarł dziś rano w Szpitalu Wojewódzkim nr 2. Muzyk od lat chorował na cukrzycę. W minioną środę trafił do szpitala z zakrzepicą. We wtorek stan Krzysztofa Bary gwałtownie się pogorszył i mimo reanimacji wokalista zmarł.

Po śmierci wokalisty na jego Facebooku znajomy „Bufet” Marcin Łęka napisał: „Miałem okazję i zaszczyt pracować z „Bufetem” przez jakiś czas w Radio Centrum. Mega pozytywny i otwarty człowiek. Ta informacja jeszcze do mnie nie dociera”.

Zespół „Wańka Wstańka” powstał w 1986 roku w Rzeszowie z inicjatywy „Bufeta” i Piotra „Mizernego” Liszcza. Rok później grupa wystąpiła na festiwalu w Jarocinie, gdzie jednym z kultowych kawałków stał się utwór  „Leżajski full” wykonywany na melodię „El cóndor pasa”. Ten kawałek wówczas zdobył nagrodę publiczności oraz stał się hymnem festiwalu w Jarocinie.

„Wańka Wstańka” największe sukcesy odnosiła w drugiej połowie lat 80. Wówczas najwięcej koncertowali oraz w 1988 roku ukazało się ich pierwsze oficjalne wydawnictwo na kasecie pt. „Na żywca”. Pomimo kilkukrotnych przerw w działalności i w zmian składów zespół działał do tej pory.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama