Zdjęcie: Pixabay

Jak zaczynały swoją karierę kobiety-liderki, czy spotykały się z dyskryminacją i czy miały trudniej niż mężczyźni? To główne zagadnienia specjalnego panelu dyskusyjnego, który w środę (8 marca) odbędzie się w rzeszowskiej WSPiA.

Panel „Liderki vs Stereotypy” organizowany jest z okazji Dnia Kobiet. Do udziału w dyskusji studenci zaprosili znane kobiety związane z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji, absolwentki uczelni: Krystynę Stachowską, wiceprezydent Rzeszowa oraz Patrycję Mitro, przewodniczącą Rzeszowskiej Rady Kobiet oraz Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet.

Głos w dyskusji zabiorą także kobiety pełniące ważne funkcje w WSPiA: dr Agata Furgała, prorektor uczelni, dziekan Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Kryminologii, oraz dr Marta Pietras-Eichberger, prodziekan Kolegium Prawa. 

Dyskusję poprowadzi Weronika Myrda, studentka czwartego roku prawa. W trakcie panelu poruszonych zostanie wiele tematów związanych m.in. z dyskryminacją. Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się, czy nadal mamy do czynienia z tzw. uprzedzeniem płciowym, czy stereotypy wciąż są obecne i gdzie są one widoczne najbardziej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W dyskusji padną także pytania dotyczące zawodów tylko dla mężczyzn lub kobiet. – Uczestniczki dyskusji opowiedzą także o trudach związanych z początkami swojej kariery. Podpowiedzą także młodym kobietom jak planować swoją karierę, aby uniknąć problemów związanych z dyskryminacją – zapowiada Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. 

Panel organizowany jest przez Samorząd Studencki WSPiA. Dyskusja odbędzie się w środę, 8 marca, o godzinie 10:30 w Auli (sala 1.18) przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama