Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Reklama

Modernizacja Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie. Drugi przetarg, to samo konsorcjum, znów zbyt wysoka cena. Miasto dołoży tym razem brakujące pieniądze?

O modernizacji Podziemnej Trasy Turystycznej, która ma się stać hitem dla zwiedzających, mówi się już od ubiegłego roku. To właśnie wtedy w październiku miasto zaczęło szukać wykonawcy, który rzeszowskie podziemia przekształci w naszpikowaną multimediami atrakcję turystyczną. 

Oferty w ogłoszonym wówczas przetargu udało się otworzyć 1 lutego. Zgłosiła się jedna firma –  konsorcjum firm Asseco Data Systems i Art FM, proponując za swoje usługi 29 mln zł. Ta kwota okazała się za duża dla miasta, który na lifting Podziemnej Trasy ma niespełna 19 mln zł. 

Drugi przetarg ogłoszono 21 maja. Złożone w tym postępowaniu oferty otworzono dokładnie trzy miesiące później 21 sierpnia. Ponownie zgłosiło się tylko to samo konsorcjum, oferując tym razem nieco mniejszą kwotę – 21,7 mln zł.

Czy tym razem miasto zdecyduje się dołożyć niespełna 3 mln zł, by rozstrzygnąć przetarg? – Decyzja zapadnie we wrześniu – mówi krótko Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

W ramach planowanej inwestycji na powierzchni Podziemnej Trasy ma powstać skwer kultury m.in. z zielenią, specjalnymi siedziskami i LED-ową posadzką. Przy okazji o multimedia zostanie wzbogacona studnia na Rynku. „Otrzyma” ona LED-owe ekrany i system audio, który turystów i mieszkańców będzie informował np. o nadchodzących imprezach w mieście.

Po modernizacji lepiej ma wyglądać także wejście do rzeszowskich podziemi. Obecnie słabo zaaranżowaną przestrzeń ma wypełnić salka projekcyjna, gdzie będzie można obejrzeć film z elementami 5D.

Inaczej będą wyglądały też same podziemia, które zostaną wzbogacone w multimedia. To właśnie tam powstanie 10 stref, po których będzie „oprowadzała” „Interaktywna Legenda” z oryginalnym scenariuszem, który został stworzony w oparciu o historię Rzeszowa. 

Szczegółowy opis Podziemnej Trasy po liftingu znajdziecie TUTAJ. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama