Reklama

Zła wiadomość dla pasażerów Jasionki. W zimowej siatce połączeń nie będzie już połączeń do Rzymu, które obsługiwał Eurolot.

Eurolot połączenia z Jasionki do Rzymu uruchomił we wrześniu 2013 roku. Pasażerowie mogą latać do stolicy Włoch dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty. W zimowej siatce przewoźnika, która zacznie obowiązywać 26 października i potrwa do końca marca 2015 r., nie będzie już lotów do Rzymu. Eurolot zamyka na zimę więcej połączeń z innych regionalnych portów, m.in. z Gdańska do Zurychu i Brukseli.

– Ze względu na wyniki przewozowe, zdecydowaliśmy o zawieszeniu niektórych tras – to konieczność dla wszystkich przewoźników i nasza firma też musi elastycznie dostosować swoje możliwości przewozowe oraz ekonomiczne do rynku lotniczego w sezonie zimowym – tłumaczy Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy Eurolot SA.

Przewoźnik nie podaje, ile osób podróżowało z Jasionki do Rzymu. Eurolot, podejmując decyzję o likwidacji lotów, poinformował, że każdy kierunek jest na bieżąco analizowany pod kątem rentowności. Połączenia, których wyniki znalazły się poniżej oczekiwań Eurolotu oraz nie mają perspektywy poprawy, w najbliższych miesiącach zostaną zawieszone.

Port Lotniczy w Jasionce jest zaskoczony decyzją przewoźnika o likwidacji połączeń do Rzymu.

– Naszym zdaniem, co zresztą znalazło potwierdzenie w statystykach, liczba pasażerów korzystających z połączenia do Rzymu regularnie rosła. Szkoda, ale nie załamujemy rąk i będziemy oczekiwali wznowienia tego kierunku wiosną – mówi Łukasz Sikora, rzecznik prasowy Portu Lotniczego w Jasionce.

Eurolot informował Jasionkę, że w związku ze zmianami wewnętrznymi przewoźnika m.in. ze współpracą operacyjną z LOT-em część tras zostanie na zimę zawieszona.

– Nie jest to korzystne dla lotniska i pasażerów z Podkarpacia. Sądzimy też, że nie jest to korzystne dla przewoźnika. Ale to nie lotnisko decyduje. Na razie koncentrujemy się na tym, aby jak najlepiej zagospodarować zbliżający się sezon zimowy – dodaje Sikora.

– Zawieszenie połączeń nigdy nie jest łatwą sprawą dla lotniska i tak też jest w tym przypadku. Potencjał pasażerski został naszym zdaniem wykazany, a zainteresowanie lataniem do stolicy Włoch zwiększało się z upływem czasu. Szkoda, że zarząd Eurolotu nie zdecydował się na kontynuowanie połączenia zimą, ale mamy nadzieję, że na wiosnę uda się to połączenie przywrócić – powiedział Łukasz Sikora.

Eurolot nie zlikwiduje drugiego połączenia z Jasionki – do Paryża. Ono w dalszym ciągu będzie dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Eurolot w komunikacie napisał, że połączenia do Paryża oraz z Gdańska do Helsinek z „każdym miesiącem stają się coraz silniejszymi kierunkami na mapie połączeń przewoźnika”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.