LOFT Rzeszów – nowe osiedle. Zobaczcie, jak będzie wyglądało [WIZUALIZACJE]

17
Reklama

Kameralne osiedle, z niską zabudową, mieszkaniami typu loft i artystycznymi elementami powstanie w Krasnem koło Rzeszowa.

 

W Krasnem, tam, gdzie do 2014 roku znajdował się Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, powstanie osiedla stylizowane na loft, charakterystyczny dla dawnych obszarów poprzemysłowych. Na początek powstaną trzy bloki – dwa będą miały trzy piętra, a trzeci – cztery.

– Chodzi nam o to, aby powstało kameralne osiedle, które jest alternatywą dla wysokich propozycji deweloperów, które powstają w Rzeszowie – wyjaśnia Mirosław Nowak, prezes Nowy Horyzont Development – inwestor nowego osiedla. 

W budynkach, które będą pokryte imitacją czerwonej cegły, znajdziemy 100 mieszkań – od 24 m kw. do nawet 130-metrowych apartamentów. Każde z mieszkań będzie miało balkon, loggie lub duże tarasy. Na osiedlu nie zabraknie także zieleni.

Osiedle zaprojektowała rzeszowska pracownia MWM Architekci. Architekt Maciej Łobos mówi, że projekt odchodzi od „taniej” estetyki polskiego blokowiska, nadając budynkom tradycyjny, „loftowy” design, które współcześnie stają się luksusowymi dzielnicami mieszkaniowymi.

– Naszym celem było stworzenie spójnego i konsekwentnie realizowanego założenia urbanistycznego, obejmującego zrównoważone i przyjazne dla mieszkańców osiedle, a docelowo całą podmiejską dzielnicę z pełnym zakresem usług społecznych i komercyjnych – wyjaśnia Maciej Łobos.

– Uwzględniliśmy wysokie drzewa, które znajdują się na tym terenie. Powstanie z nich ogromnej wielości skwer. Ponadto, na osiedlu znają się także place zabaw oraz miejsca rekreacji dla seniorów – dodaje Łobos. 

Miejscem charakterystycznym dla osiedla ma być dawna stacja transformatorowa, która zostanie odrestaurowana i przekształcona w zegar. Dzięki niemu mieszkańcy zyskają punkt orientacyjny i charakterystyczne miejsce przy którym będzie można się spotkać.

Nie zabraknie także parkingów. Te będą stworzyć małe placyki parkingowe, przysłaniane zielenią. – Nie chcemy tworzyć wielkich placów, jak przy supermarketach – twierdzi architekt Maciej Łobos.

To, co będzie wyróżniało także “loftowe” osiedle to elementy artystycznego designu. Ściany bloków będą przyozdobione muralami wykonanymi na podstawie prac Janusza Jędrzejczyka pt. „Cyrk”. Na ściany przeniesie je Michał Czerko, twórca “muzycznego” muralu na kamienicy przy ul. Targowej. Ponadto, każda z klatek schodowych zostanie pokryta pracami m.in. Jakuba Zdejszy, Damiana Idzikowskiego oraz Kamili Bednarskiej.

Inwestycja rozpocznie się na początku kwietnia br. i zakończy w przyszłym roku. W kolejnych latach ma powstać od 5 do 7 artystycznie zdobionych loftów. Mieszkania są już w sprzedaży. Średnia cena za metr kwadratowy to około 6 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. Projekt wygląda ciekawie patrząc na inne nowe osiedla powstające w Rzeszowie. Imitacja cegły, duże okna i przeszklenia. Poczekamy i zobaczymy jak to będzie wyglądać w rzeczywistości.

 2. Sie czepiacie, przecież wyraźnie napisane “stylizowane na loft” z imitacją cegły na elewacji. Mimo wszystko mi się podoba 🙂 Lepsze to niż te styropiany z barankami

 3. Od kilku lat mieszkam obok, nigdy nie było nieprzyjemnego zapachu !!! Trzeba mieć trochę pojęcia,żeby się wypowiadać na dany temat

 4. Jach a od kiedy w Rzeszowie jest obwodnica? Ja o takiej nie słyszałem. Nie ma z prawdziwego zdarzenia drogi obwodowej, nie ma jak już napisałeś bezkolizyjnych skrzyżowań wielopoziomowych, nie ma alternatywnych dróg dla nowych osiedli powstających jak grzyby po deszczu. Developerzy nie muszą do nikogo apelować, bo dla nich – co normalne liczy się biznes (wybudować, sprzedać, zarobić, a co ich obchodzi jak się będzie mieszkało czy jeździło). I ja to rozumiem. Od tego są sami urzędnicy, którzy powinni nie wydawać zgody na budowę albo w innym miejscu wyrazić, ale mieć plan na to co dalej z danym osiedlem. W tym miejscu wina spada na wielu mieszkańców Rzeszowa. Chcecie i głosujecie na Pana Ferenca, to macie urbanistyczny i drogowy chaos.

 5. Dora prawdopodobnie masz rację. Można to zmienić i zlecić to architektom – jak nie tym z podpisu pod zdjęciem to innym np. obcokrajowcom, którzy zaprojektują prawdziwą perełkę – taką, że osiedle podawane będzie za wzór w krajach Europy Zachodniej. Kwestia pieniędzy. W tym miejscu powstaje problem, bo metr nie będzie kosztować wówczas 6 tys. zł, tylko dajmy na to 30 tys. zł. I za mieszkanko 60 metrów zapłacisz wówczas 1,8 mln zł, a nie 360 tys. zł.

 6. Skoro deweloperzy chcą budować nowe osiedla to może zaczęliby apelować do urzędników czy też wywierać różne formy nacisku o nowe drogi, czy też o rozbudowanie i udrożnienie tych istniejących poprzez chociażby budowanie skrzyżowań dwupoziomowych
  Przecież jeśli sobie to uzmysłowić to się w głowie nie mieści by w takim mieście nie było bezkolizyjnych skrzyżowań wielopoziomowych.
  Przejechanie obwodnicy w godzinach popołudniowych to istny koszmar!

 7. Po polsku – w ładnej oprawie, ale zero komfortu, to co przed blokiem tragedia! Zero wypoczynku.
  Widok z salonu na ekspozycje aut (jak przy Tesco) i co chwila uderzenia drzwiami wysiądających.
  To są “smart mieszkania” w Rzeszowie.
  Nowe i ładne są tylko mury……reszta tylko ładne “dla oka”, ale tak naprawde nie do życia – bo nie wypocznie człowiek w własnym M!!!!
  To samo co na Siemieńskiego – widok z salonu to beton, parkin, uderzenia drzwiami, co 10 min przejeżdza pod oknem auto….i jeszcze co chwila imprezy na balkonach! W tym domowej atmosfery nie zrobi – przelotówka!

 8. Jak zwał Pobitnoł to wszystko mały Pikus – teraz ten INWESTOR – niech
  Zaprojektuje nową droge z tego osiedla do Centrum miasta innowacji : O
  Bo Lwowska przez tysiąc lat nie doczekala sie drogi równoległej i za chwile korek bedzie od : Łańcuta do ronda Pobitno
  I z tego osiedla bedą se spacerkiem sru do miasta no a komu chce sie chodzić ?

 9. Teraz Wszystkie sa “KAMERALNE”. Panie developer… To ze jest loft to nikt si na tym niezna. Trzeba pisać zaciszna okolica kameralne osiedle ogrody miłosci słoneczny taras długi wytrysk…. Itp. Itd to wtedy ludzie kupiom nawet za 7000 za metr.

Comments are closed.