LOFT Rzeszów – nowe osiedle. Zobaczcie, jak będzie wyglądało [WIZUALIZACJE]

Kameralne osiedle, z niską zabudową, mieszkaniami typu loft i artystycznymi elementami powstanie w Krasnem koło Rzeszowa.

 

W Krasnem, tam, gdzie do 2014 roku znajdował się Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, powstanie osiedla stylizowane na loft, charakterystyczny dla dawnych obszarów poprzemysłowych. Na początek powstaną trzy bloki – dwa będą miały trzy piętra, a trzeci – cztery.

– Chodzi nam o to, aby powstało kameralne osiedle, które jest alternatywą dla wysokich propozycji deweloperów, które powstają w Rzeszowie – wyjaśnia Mirosław Nowak, prezes Nowy Horyzont Development – inwestor nowego osiedla. 

W budynkach, które będą pokryte imitacją czerwonej cegły, znajdziemy 100 mieszkań – od 24 m kw. do nawet 130-metrowych apartamentów. Każde z mieszkań będzie miało balkon, loggie lub duże tarasy. Na osiedlu nie zabraknie także zieleni.

Osiedle zaprojektowała rzeszowska pracownia MWM Architekci. Architekt Maciej Łobos mówi, że projekt odchodzi od „taniej” estetyki polskiego blokowiska, nadając budynkom tradycyjny, „loftowy” design, które współcześnie stają się luksusowymi dzielnicami mieszkaniowymi.

– Naszym celem było stworzenie spójnego i konsekwentnie realizowanego założenia urbanistycznego, obejmującego zrównoważone i przyjazne dla mieszkańców osiedle, a docelowo całą podmiejską dzielnicę z pełnym zakresem usług społecznych i komercyjnych – wyjaśnia Maciej Łobos.

– Uwzględniliśmy wysokie drzewa, które znajdują się na tym terenie. Powstanie z nich ogromnej wielości skwer. Ponadto, na osiedlu znają się także place zabaw oraz miejsca rekreacji dla seniorów – dodaje Łobos. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miejscem charakterystycznym dla osiedla ma być dawna stacja transformatorowa, która zostanie odrestaurowana i przekształcona w zegar. Dzięki niemu mieszkańcy zyskają punkt orientacyjny i charakterystyczne miejsce przy którym będzie można się spotkać.

Nie zabraknie także parkingów. Te będą stworzyć małe placyki parkingowe, przysłaniane zielenią. – Nie chcemy tworzyć wielkich placów, jak przy supermarketach – twierdzi architekt Maciej Łobos.

To, co będzie wyróżniało także „loftowe” osiedle to elementy artystycznego designu. Ściany bloków będą przyozdobione muralami wykonanymi na podstawie prac Janusza Jędrzejczyka pt. „Cyrk”. Na ściany przeniesie je Michał Czerko, twórca „muzycznego” muralu na kamienicy przy ul. Targowej. Ponadto, każda z klatek schodowych zostanie pokryta pracami m.in. Jakuba Zdejszy, Damiana Idzikowskiego oraz Kamili Bednarskiej.

Inwestycja rozpocznie się na początku kwietnia br. i zakończy w przyszłym roku. W kolejnych latach ma powstać od 5 do 7 artystycznie zdobionych loftów. Mieszkania są już w sprzedaży. Średnia cena za metr kwadratowy to około 6 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama