Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Rzeszowskich siatkarek Developresu nie poprowadzi już włoski szkoleniowiec Lorenzo Micceli. W środę stracił stanowisko trenera.

O odwołaniu Micceliego poinformował w środę (17 kwietnia) Developres Rzeszów na swojej stronie internetowej. „Do końca trwania sezonu obowiązki szkoleniowca przejmie Bartłomiej Dąbrowski. Trenerowi dziękujemy, za wspólnie przepracowane sezony i życzymy sukcesów na nowej ścieżce kariery!” – poinformował klub.

Lorenzo Micceli trenerem rzeszowskich siatkarek był od stycznia 2017 roku. Kilka miesięcy później świętował z Developresem zdobycie brązowego medalu Ligi Siatkówki Kobiet, rok później siatkarki zajęły czwarte miejsce.

W tym roku liczono, że Developres sięgnie po mistrzostwo Polski. Sezon zasadniczy nasze siatkarki zakończyły na drugim miejscu. W walce o złoto przegrały jednak dwa półfinałowe mecze z ŁKS Commercecon Łódź (2:3, 0:3). Developresowi pozostaje walka o brąz z Chemikiem Police. Jak się okazuje, za mało, by Lorenzo Micceli kontynuował pracę trenera.

Zwolnienie włoskiego szkoleniowca jest o tyle zaskakujące, że w marcu br. klub przedłużył z nim kontrakt o kolejne dwa lata. – Cieszę się, że mogę kontynuować swój projekt w Rzeszowie, bo czuję się tutaj jak w domu, a mój klub jest jak człowiek, któremu muszę dać jak najwięcej od siebie i oddać drużynie całe swoje serce – mówił wtedy Lorenzo Micceli.

Micceli, zanim przyszedł do Rzeszowa, trenował wcześniej w polskiej ekstraklasie siatkarek Atom Trefl Sopot. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama