Zdjęcie: Pixabay. Tel Aviv
Reklama

Izrael ma być kolejnym punktem na mapie lotniska w Jasionce. Jeszcze w tym roku mają ruszyć połączenia do Tel Avivu. LOT na razie tych informacji jednak nie potwierdza.

Informacje o uruchomieniu od 15 grudnia połączeń (w piątki i soboty) z Rzeszowa do Tel Avivu podał serwis Odlotyzrzeszowa.pl, który powołuje się na rozkład lotów, jaki opublikował Port Lotniczy Ben Gurion, największy port Izraela, znajdujący się ok. 15 km od Tel Avivu.

Połączenia mają uruchomić Polskie Linie Lotniczego LOT. Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego w Jasionce, mówi, że nasz port w tej sprawie nie otrzymał dotychczas żadnego potwierdzenia, że LOT uruchomi rejsy z Rzeszowa do Tel Avivu.

O stanowisko w tej sprawie zwróciliśmy się do LOT-u. – Ze względu na duże zainteresowanie pasażerów ofertą połączeń regionalnych do Tel Awiwu LOT rozważa jej rozszerzenie o kolejne miasta w Polsce, w tym Rzeszów. Możliwości rynkowe i potencjał pasażerski nowych tras z Polski do Izraela są obecnie analizowane – przekazuje nam biuro prasowe LOT-u.

– Trwają rozmowy dotyczące przyznania slotów na lotniskach w Polsce i Tel Awiwie, jednak w tej sprawie nie zapadły jeszcze wiążące decyzje. O decyzjach w tej sprawie będziemy na bieżąco informować – dodają przedstawiciele naszego narodowego przewoźnika.

Od czerwca 2017 r. LOT zwiększył częstotliwość połączeń do Tel Awiwu z Warszawy, a także uruchomił połączenia do Tel Awiwu z czterech innych portów: Gdańska, Poznania, Wrocławia i Lublina. Przewoźnik obsługuje obecnie 19 połączeń tygodniowo między Polską a Izraelem. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.