Loteria „Rozlicz PIT w Rzeszowie” rozstrzygnięta. Poznajcie laureatów [ZDJĘCIA]

– Możemy spełnić marzenie o podróży do krajów egzotycznych – mówi Jakub Grabowski, który w loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie” wygrał bon wakacyjny z Itaki o wartości 6 tys. zł. 

 

W środę do ratusza zostali zaproszeni laureaci czwartej edycji loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie”, która trwała od 3 kwietnia do 6 maja. br. Mogły w niej wziąć udział wszystkie osoby, które złożyły deklarację podatkową PIT za rok 2017 w jednym w rzeszowskich Urzędów Skarbowych i Rzeszów wskazali jako miejsce swojego zamieszkania oraz mają ukończone 18 lat. W tym roku w zabawie wzięło udział 2619 osób. 

– Dziękuje mieszkańcom, że wzięli udział w loterii, bo to znaczy, że rozliczyli PIT u nas w Rzeszowie i za to również dziękuję, bo te pieniądze idą później na budowę nowych szkół, żłobków – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. 

Wpływ na konto miasta z samej loterii wzrósł o prawie 1 mln zł. Dodajmy, że w 2015 roku wyniósł 914 tys. zł, a w 2016 r. już prawie 1,28 mln zł,  za 2017 r 1,96 mln zł, a za 2018 rok szacuje się, że będzie to około 3,65 mln zł, przy czym sam koszt organizowania loterii „Rozlicz PIT” to nieco ponad 50 tys. zł. 

Warto też dodać, że łączne wpływy z rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych mieszkających w Rzeszowie za rok 2015 wyniosły ponad 230 mln zł, a za rok 2016 już 245 mln zł, za rok 2017 – 264, 1 mln zł. 

Rośnie też liczba mieszkańców Rzeszowa. Na koniec października 2017 roku było ich 189 021, a na 20 czerwca 2018 roku już 190 369.

– Teraz już wiecie, dlaczego budżet miasta rośnie – ludzie do Rzeszowa przyjeżdżają, robią interesy. Zdecydowanie jesteśmy za tym, aby mieszkało u nas jak najwięcej ludzi – mówił Tadeusz Ferenc. 

Loteria spełniająca marzenia 

W loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie” można było wygrać cenne nagrody. Laureatem nagrody głównej – bonu wakacyjnego Itaki  o wartości 6 tys. zł – został rodowity rzeszowianin – Jakub Grabowski, który wraz z żoną i 3,5-miesięczną córeczką mieszka na os. Baranówka. 

Dla pana Jakuba wygrana była dużym zaskoczeniem – póki nie otrzymał do rąk własnych bonu, nie mógł uwierzyć w swoje szczęście. – Brałem do tej pory udział w różnych konkursach, ale pierwszy raz udało mi się coś wygrać – mówił w rozmowie z Rzeszów News Jakub Grabowski. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bon wakacyjny zamierza przeznaczyć na wspólny wyjazd z żoną i być może nawet z córeczką na Kubę. – Dzięki wygranej możemy spełnić marzenie o podróży do krajów egzotycznych. Bez takiej pomocy finansowej nie pozwolilibyśmy sobie na takie wakacje – mówił Jakub Grabowski.  

Pytany, dlaczego mieszka w Rzeszowie, odpowiada krótko: – Rzeszów jest piękny i nie chcę stąd wyjeżdżać.

Pozostali laureaci loterii „Rozlicz PIT” to: Alicja Wiśniewska, która wygrała Iphone 8 Plus 64 GB, Bartosz Daniel otrzymał Telewizor LG, Jakub Jadam – projektor Optoma HD142X DLP Full HD, Łukasz Kucharski – zegarek GARMIN Fenix 5s, Monika Małysz-Medaj zdobyła kamerę Go pro Hero 6, Jarosław Gutowski – Sony Playstation VR, a Maria Pretorius – słuchawki Beats by DR

Głośnik bezprzewodowy wygrała Karolina Kosiba, a czytnik e-booków Amazon Kindle Barbara Marut.

Kolejna loteria, kolejny nagrody 

– Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach loterii. Mam nadzieję, że wylosowane będą wykorzystywane i będą rodziły dobre wspomnienia – mówiła Iwona Zdziebłowska, prezes firmy Premium Outdoor, która prowadzi loterię.

Obecnie trwa jeszcze loteria „Mieszkam w Rzeszowie”, która zakończy się 31 października. W loterii może wziąć udział każdy mieszkaniec, który zameldował się w Rzeszowie (z innej gminy) – od 1 listopada 2017 r. do 31 października 2018 r. i ukończył 18 lat.

Zgłoszenia do loterii są przyjmowane za pośrednictwem strony www.loteriarzeszow.pl lub kuponu wrzuconego do urny w Punktach Obsługi Mieszkańców, Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta i rzeszowskich Urzędach Skarbowych.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama