Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Agnieszka Prucyk odebrała główną nagrodę w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”. Kluczyki i gratulacje przekazał jej prezydent Rzeszowa.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

– Opłaca się w Rzeszowie zameldować – powiedział we wtorek z nieukrywanym uśmiechem prezydent Konrad Fijołek, dotykając maski białego hyundaia i20. To właśnie to auto było główną nagrodą w loterii meldunkowej.

–  Ale nie tylko dlatego, że można wygrać takie fantastyczne nagrody – mówił już poważnie prezydent Fijołek. – Z podatków od mieszkańców możemy sfinansować budowę i remonty dróg, szkół i przedszkoli. Ale potrzebujemy też pieniędzy na kulturę, sport i edukację – wyliczał prezydent Rzeszowa. 

W Rzeszowie zameldowanych jest ponad 196 tys. osób. Ale mieszka 250 tys. – tak przynajmniej wynika z szacunków urzędników Krajowej Administracji Skarbowej. Dlatego prezydent Fijołek zachęcał tych, którzy nie dopełnili jeszcze formalności, aby zameldowali się w Rzeszowie, albo złożyli deklaracje, że będą płacić podatki tam gdzie mieszkają.

– Dzięki temu wszyscy będziemy bogatsi – powiedział Konrad Fijołek.  

Najlepszy ambasador 

Zanim ogłoszono zdobywcę głównej nagrody, wręczono jeszcze nagrody z losowania dodatkowego. Laptopa otrzymał Paweł Piędel, hulajnogę wygrał Kostiantyn Kolomak, a smartwatcha Katarzyna Surowiec.

I wreszcie nadszedł kulminacyjny moment. – Mam nadzieję, że będzie pani najlepszym ambasadorem tego, że w Rzeszowie warto się meldować – powiedział Fijołek, przekazując kluczyki do hyundaia i20. Szczęśliwą zwyciężczynią jest Agnieszka Prucyk. – Będzie panią woził po równych drogach, które z podatków wyremontujemy – znów żartował prezydent.

Agnieszka Prucyk z Rzeszowem związana jest od kilku lat. Zameldowała się rok temu, zaraz po ślubie. Obiecała, że mężowi pozwoli usiąść za kierownicą hyundaia. 

W loterii meldunkowej mogły wziąć udział osoby, które zameldowały się w Rzeszowie między 19 października 2020 roku a 31 grudnia 2021 r., a także nowi mieszkańcy z przyłączonego do Rzeszowa Pogwizdowa Nowego. Były 992 zgłoszenia i cztery losowania dodatkowe. W losowaniu nagrody głównej wzięli udział wszyscy uczestnicy loterii.

Miasto planuje już kolejną edycję. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama