Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce
Reklama

Ponad 664 tysiące pasażerów obsłużył w 2016 r. Port Lotniczy w Jasionce – najwięcej w swojej prawie 70-letniej historii. Blisko 3-procentowy wzrost w porównaniu z 2015 rokiem to efekt większego ruchu na najpopularniejszych kierunkach.

– Ten wynik cieszy nas podwójnie, bo miniony rok przyniósł branży lotniczej wiele wyzwań, zarówno w skali globalnej, jak i na krajowym rynku lotnisk regionalnych – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego w Jasionce.

Władze podrzeszowskiego lotniska mają nadzieję, że w 2017 r. port podtrzyma pozytywny trend. – Pracujemy nad rozwojem siatki połączeń. Chcemy, by lotnisko w Jasionce było jednym ze znaków firmowych naszego regionu – podkreśla Tabisz.

Rekordowa liczba ponad 194 tysięcy pasażerów skorzystała z połączeń linii Ryanair na trasie Rzeszów-Londyn. W sezonie letnim z Jasionki do stolicy Wielkiej Brytanii (na lotniska Stansted i Luton) można było polecieć 12 razy w tygodniu.

Historyczny wynik odnotowano również na trasie Rzeszów-Warszawa. W 2016 roku obsługujące ją samoloty LOT-u zabrały na pokład przeszło 172 tysiące pasażerów odwiedzających stolicę, jak i przesiadających się w dalszą podróż na trasach międzynarodowych.

Nie mniej popularne były pozostałe połączenia lotniska w Jasionce z portami lotniczymi na Wyspach Brytyjskich, w Irlandii i Norwegii. Wśród pasażerów biznesowych stałym zainteresowaniem cieszyły się codzienne rejsy do Monachium na pokładzie samolotów Lufthansy.

– Wzrosła również liczba podróżnych korzystających z uruchomionego we wrześniu połączenia Rzeszów-Berlin – poinformował Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego w Jasionce.

Najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym w 2016 r. była grecka wyspa Korfu, na którą z Jasionki można było dotrzeć bezpośrednio liniami Ryanair oraz samolotami czarterowymi. Łącznie skorzystało z nich ponad 12 tysięcy turystów.

Z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń pasażerskich można dotrzeć do Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu i Monachium (codziennie) oraz Berlina, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands, w sezonie letnim na Korfu. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. Jestem studentem właśnie z Lublina. Jak myślicie dlaczego do studiowania wybrałem Rzeszów a nie Lublin? Rzeszów to lider regionu. W Lublinie bieda i co raz mniej ludzi. Gdy wracam raz na 3 tygodnie do domu mam porównanie. Przykro mi to mówić jako Lubliniakowi ale Rzeszów przy moim mieście to mercedes przy passacie na gaz.

  2. ^^ Prostych ludzi łatwo zadowolić tytułem “najlepszy wynik od 70 lat” – tylko nie ma co porównywać ruchu lotniczego 30-40 lat temu, ba nawet 15 lat temu. Trochę się zmieniło. Każde lotnisko bije swoje rekordy w historii swojego istnienia, to żaden suckes.

    Tak naprawde stoimi w miejscu, połączeń nie przybywa – siatka skroma.

  3. lotnisk typu lublin radom szymany nie ma co brać pod uwagę bo to narazie wyduszki które są dopiero w fazie prenatalnej – i stanowią tylko osobliiwości z gatunku barei – Rzeszów już w przysżłym roku powinien dobić do 1 miliona ale niestety słabo fuunkcjonuje tutaj management i stąd takie efekty.

  4. Szkoda tak wolnego wzrostu, marne 3% wzrostu to zastój a nie rozwój.
    Sąsiednie lotniska rosną dużo szybciej -> Lublin +42% !, Kraków +18 ! , Rzeszów … +3 %

Comments are closed.