Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News

– Hipokryci „dobrej” zmiany – komentuje jedna z naszych Czytelniczek, która poinformowała nas o tym, że lotnisko w Jasionce na swoim profilu na Facebooku zamieściło zdjęcia z wizyty Lecha Wałęsy, byłego prezydenta RP. Niedługo potem zdjęcia usunięto.

Port w Jasionce lubi się chwalić, jakie samoloty przyjmuje na lotnisko. Tak też się stało w środę, gdy do Rzeszowa przyleciał Lech Wałęsa, który brał udział w wieczornym spotkaniu z mieszkańcami w kinie Zorza. Były prezydent RP w stolicy Podkarpacia był na zaproszenie lokalnych struktur Komitetu Obrony Demokracji.

Na profilu podrzeszowskiego lotniska na Facebooku zostały zamieszczone zdjęcia samolotu, którym przyleciał Lech Wałęsa. W opisie czytamy: „KONGRES 590 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce startuje już jutro. Na naszym lotnisku pojawili się już pierwsi goście, a wśród nich Lech Wałęsa – były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej”.

Pracownik Jasionki, który opublikował ten post, popełnił bardzo duży błąd. Owszem, w czwartek w CWK rozpoczął się Kongres, ale Lech Wałęsa nie bierze w nim udziału, bo na Kongres nie został też zaproszony.

Ale zdjęcia samolotu nie przetrwały długo na Facebooku lotniska, o czym nas poinformowała jedna z naszych Czytelniczek, która zdążyła zrobić screena postu. Chwilę później na profilu lotniska na FB zamieszczono zdjęcie, ale o Wałęsie nie było już ani słowa.

– Cenzura na lotnisku o Wałęsie. Na pierwszym screenie port chwali się, że Wałęsa wylądował w Jasionce. Później zakumali, że jednak Wałęsa to wróg PiS-u lub ktoś dostał porządny ochrzan. I co się stało? Ano wpis został usunięty i pojawił się nowy. Hipokryci „dobrej” zmiany – napisała do nas Czytelniczka, która przesłała nam screeny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego w Jasionce w rozmowie telefonicznej najpierw powiedział nam, że mówienie o cenzurze z powodu usunięcia informacji o Lechu Wałęsie to „zbyt daleko wysunięta teza”. – To był błąd. Zdjęcia były bardzo krótko i bardzo szybko usunięte – mówił Kołacz.

Obiecał jeszcze, że na pytania odpowie e-mailem. Na obietnicach się skończyło. Odpowiedź, owszem, dostaliśmy. Taką: „Nie będzie komentarza w tej sprawie”.

Lotniskiem w Jasionce od wielu miesięcy rządzi Michał Tabisz, blisko zaprzyjaźniony z politykami PiS. A jak wiadomo, PiS najchętniej wymazałby Lecha Wałęsę z najnowszej historii Polski.

(ram)

Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News
Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama