Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News
Reklama

– Hipokryci “dobrej” zmiany – komentuje jedna z naszych Czytelniczek, która poinformowała nas o tym, że lotnisko w Jasionce na swoim profilu na Facebooku zamieściło zdjęcia z wizyty Lecha Wałęsy, byłego prezydenta RP. Niedługo potem zdjęcia usunięto.

Port w Jasionce lubi się chwalić, jakie samoloty przyjmuje na lotnisko. Tak też się stało w środę, gdy do Rzeszowa przyleciał Lech Wałęsa, który brał udział w wieczornym spotkaniu z mieszkańcami w kinie Zorza. Były prezydent RP w stolicy Podkarpacia był na zaproszenie lokalnych struktur Komitetu Obrony Demokracji.

Na profilu podrzeszowskiego lotniska na Facebooku zostały zamieszczone zdjęcia samolotu, którym przyleciał Lech Wałęsa. W opisie czytamy: „KONGRES 590 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce startuje już jutro. Na naszym lotnisku pojawili się już pierwsi goście, a wśród nich Lech Wałęsa – były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej”.

Pracownik Jasionki, który opublikował ten post, popełnił bardzo duży błąd. Owszem, w czwartek w CWK rozpoczął się Kongres, ale Lech Wałęsa nie bierze w nim udziału, bo na Kongres nie został też zaproszony.

Ale zdjęcia samolotu nie przetrwały długo na Facebooku lotniska, o czym nas poinformowała jedna z naszych Czytelniczek, która zdążyła zrobić screena postu. Chwilę później na profilu lotniska na FB zamieszczono zdjęcie, ale o Wałęsie nie było już ani słowa.

– Cenzura na lotnisku o Wałęsie. Na pierwszym screenie port chwali się, że Wałęsa wylądował w Jasionce. Później zakumali, że jednak Wałęsa to wróg PiS-u lub ktoś dostał porządny ochrzan. I co się stało? Ano wpis został usunięty i pojawił się nowy. Hipokryci “dobrej” zmiany – napisała do nas Czytelniczka, która przesłała nam screeny.

Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego w Jasionce w rozmowie telefonicznej najpierw powiedział nam, że mówienie o cenzurze z powodu usunięcia informacji o Lechu Wałęsie to „zbyt daleko wysunięta teza”. – To był błąd. Zdjęcia były bardzo krótko i bardzo szybko usunięte – mówił Kołacz.

Obiecał jeszcze, że na pytania odpowie e-mailem. Na obietnicach się skończyło. Odpowiedź, owszem, dostaliśmy. Taką: „Nie będzie komentarza w tej sprawie”.

Lotniskiem w Jasionce od wielu miesięcy rządzi Michał Tabisz, blisko zaprzyjaźniony z politykami PiS. A jak wiadomo, PiS najchętniej wymazałby Lecha Wałęsę z najnowszej historii Polski.

(ram)

Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News
Zdjęcie: Czytelniczka Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. No tak, w sumie żadne wydarzenie, że osoba prywatna przylatuje do Rzeszowa. Jak to historia lubi się powtarzać. Ostatnim razem Wałęsę nic nie znaczącą osobą prywatną nazywał Jerzy Urban.

  2. Nie rozumiem do czego został doczepiony ten artykuł. Co za różnica czy administrator danego profilu na FB coś dodał czy usunął. Nawet nie podaliście jak to zwykle macie w zwyczaju, że napisała czytelniczka (imię i nazwisko dw. redakcji), co może sugerować, że to spostrzeżenie jest Waszym (redakcjo) a nie czytelniczki. Zacznijcie pisać rzeczowe artykuły, ten jest na krytycznie niskim poziomie!

  3. przecież podaliście w artykule odpowiedź, dlaczego news został usunięty. Wałęsa nie przyleciał na kongres, tylko na spotkanie w ZORZY, dlatego post został usunięty, bo wprowadzał czytelnika w błąd.
    Droga czytelniczka, która do Was pisała – widocznie też nie zrozumiała 🙂

Comments are closed.