Zdjęcie: Dron Rzeszów
Zdjęcie: Dron Rzeszów

Lotnisko w Jasionce ma nowy rekord – w lipcu obsłużyło 120 336 pasażerów. – Nie pracujemy dla samych rekordów – mówią władze podrzeszowskiego portu. 

Lipcowe statystki Jasionki są o 15 procent lepsze od wyników z czerwca. Zaproponowaliśmy interesującą siatkę połączeń i pasażerowie z Podkarpacia nie muszą jeździć na inne lotniska regionalne, żeby polecieć na wymarzony urlop – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

37 procent lipcowego wyniku to pasażerowie wakacyjnych czarterów, które tego lata operują na trasach do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu. W lipcu na pokłady takich samolotów wsiadło prawie 45 tys. osób – rok temu było ich 20 tys. oraz 15 tys. w najlepszym do tej pory dla lotniska 2019 r.

Spośród przewoźników regularnych w Jasionce największy ruch nadal w samolotach Ryanaira (prawie 31 tys. pasażerów) oraz PLL LOT (24 tys.). Władze portu zadowolone są także z obłożenia samolotów na otwartych w tym roku trasach Lufthansy do Monachium i Wizz Air do Rzymu – na obu w lipcu poleciało ponad 4 tysiące osób.

– Te trasy znalazły się w TOP-5 z portu, a wyprzedzone zostały tylko przez Warszawę, Antalyę i Londyn – komunikuje lotnisko w Jasionce, które od początku tego roku obsłużyło 563 tys. pasażerów. Dotychczasowy rekord roczny z 2019 roku to 772 tys. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama