Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Andrzej Duda, prezydent RP

Andrzej Duda, prezydent RP, najbliższą niedzielę (24 marca) spędzi na Podkarpaciu. Weźmie udział w dwóch ważnych uroczystościach. 

Prezydent Duda będzie na nadaniu imienia Rodziny Ulmów Portowi Lotniczemu „Rzeszów-Jasionka” oraz w podłańcuckiej Markowej, gdzie weźmie udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci o Polakach ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

Uroczystość nadania imienia Rodziny Ulmów lotnisku w Jasionce rozpocznie się o 9:00.

Z kolei w Markowej o godz. 10:45 w otaczającym Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów sadzie pamięci prezydent złoży wieniec przed pomnikiem upamiętniającym męczeńską śmierć Ulmów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Potem Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Ta się rozpocznie o 11:00.

W związku z niedzielnymi uroczystościami, w godz. 10:00-14:00, na drodze gminnej przy Muzeum w Markowej mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. W tych godzinach zamknięta będzie również ul. Dworska w Markowej.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i cierpliwość, przypominają o obowiązku stosowania się do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem.  

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama