Lotnisko w Jasionce ma nowe logo. Inspiracją rodzina Ulmów z Markowej

Reklama

Odwagę, pokój i wolność, a także komfort i determinację ma symbolizować nowe logo Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

 

Zdjęcia: materiały prasowe

W poniedziałek (10 czerwca) Port Lotniczy w Jasionce oficjalnie pochwalił się nowym logo. Zaprojektowała je pracownia Gravite Design z Olsztyna. Inspiracją do stworzenia logotypu w tej postaci była historia błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej – bohaterów, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów. Od kilkunastu tygodni port nosi ich imię.

– Znak lotniska przenosi nas w świat symboliki głęboko zakorzenionej w tożsamości Podkarpacia. To nie tylko symbol lotniska. To emblemat historii regionu i wartości, jakie w nim drzemią, wciąż są aktualne i godne upowszechnienia, jak odwaga, pokój i wolność – opowiada Mateusz Obarek, dyrektor artystyczny Gravite Design.

W logo odnajdziemy też symbolikę ptaka i samolotu. – Kodujemy tu wieloznaczny przekaz – duch wolności, komfort mobilności oraz determinacja w pokonywaniu barier. Symbolicznie zakodowany w znaku gołąb przypomina o idei pokoju, a jednocześnie nawiązuje do odwagi i poświęcenia rodziny Ulmów – podkreśla Obarek. 

Poprzedni znak graficzny lotniska w Jasionce obowiązywał od 2007 r. i był mocno związany z herbem Rzeszowa. Wokół dotychczasowego logo Jasionki w 2009 roku wywiązała się też prawnicza awantura, gdy krakowska agencja reklamowa No Hau nie mogła się doprosić zapłaty za stworzenie logo. Jasionka przez dwa lata używała go bezprawnie. 

Nowe logo, jak informuje port, w założeniu skupia się na całym regionie, wykracza poza zmianę samego symbolu. – Nowy znak symbolizuje w szczególności innowacyjność, nowoczesność i zaangażowanie w tworzenie najlepszych rozwiązań dla naszych pasażerów oraz partnerów biznesowych – podkreślają przedstawiciele podrzeszowskiego lotniska.

 Chcemy, aby aktualna  identyfikacja wizualna odzwierciedlała misję spółki, która stale się rozwija i podąża za najnowszymi trendami, nie zapominając o pięknych wartościach regionu – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Chcieliśmy się dowiedzieć, ile pieniędzy lotnisko wydało na stworzenie nowego logo. W poniedziałek nie doczekaliśmy się odpowiedzi. 

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama