Zdjęcie: Łukasz Ożóg / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Reklama

Firma Baltona otworzyła w terminalu lotniska w Jasionce trzy nowe punkty usługowe – sklep Baltona Ministore oraz dwie kawiarnie Cavarious.

Baltona to jedna z najbardziej luksusowych marek PRL-u. Była przedsionkiem lepszego świata, oferowała towary luksusowe: żywność, sprzęt RTV i AGD, kosmetyki, ubrania czy papierosy, które można było nabyć za waluty wymienialne lub specjalne bony marynarskie.

Baltona, której historia powstania sięga 1946 roku, podobnie jak inna peerelowska marka PEWEX, przetrwała do dzisiaj i ma się dobrze. Właśnie otworzyła w terminalu lotniska w Jasionce sklep Baltona Ministore i dwie kawiarnie Cavarious.

– Dzięki nim zwiększy się komfort podróżnych odlatujących z Rzeszowa do USA, Wielkiej Brytanii czy Irlandii, a także krajów strefy Schengen – twierdzi Michał Tabisz, wiceprezes Portu Lotniczego w Jasionce. – Wierzę, że przed nami kolejne udane przedsięwzięcia. 

Sklep Baltona Ministore jest w strefie Non-Schengen, zajmuje prawie 45 m2. Sprzedaje  kosmetyki światowych marek, prasę, zabawki, akcesoria podróżne oraz asortyment wyrobów tytoniowych i alkoholowych.

W obu strefach odlotów, za kontrolą bezpieczeństwa, Baltona otworzyła także kawiarnie Cavarious. Każda z nich zajmuje ponad 110 m2 i mieści ok. 50 osób. W menu są napoje oraz słodkie przekąski. Kawiarnie mają cichy kącik do pracy podczas podróży służbowych. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Jasionka jest jednym z pierwszych lotnisk, na którym uruchamiamy i prezentujemy nasze najnowsze formaty – twierdzi Jacek Sak, wiceprezes Baltony, która z Jasionką współpracuje od blisko 15 lat. Przygotowania do otwarcia sklepu i kawiarni trwały niemal dwa miesiące. 

– Koncentrowaliśmy się na komforcie i wygodzie podróżujących – dodaje Sak.

Zdjęcie: Łukasz Ożóg / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Reklama