Reklama

Ważna umowa dla lotniska w Jasionce. Jej władze podpisały dokument o współpracy z amerykańskim portem w Miami.

Współpraca ma zmierzać do tego, by w przyszłości zostały uruchomione połączenia towarowe z Jasionki do Miami. Wczoraj po południu podpisano memorandum o porozumieniu pomiędzy portami. Podpisy pod umową intencyjną złożyli Stanisł…aw Nowak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz Emilio T. Gonzalez dyrektor ds. lotnictwa Departamentu Lotnictwa Miami – Dade.

W podpisaniu dokumentu brał udział Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, który reprezentował samorząd będący większościowym udziałowcem w spółce lotniskowej.

Umowa intencyjna zakłada także: wymianę doświadczeń między portami lotniczymi, zwłaszcza w działaniach technologicznych, operacyjnych i handlowych, wzajemną promocję oraz ustanowienie wspólnej polityki w odniesieniu do międzynarodowych portów lotniczych i organizacji lotniczych.

– To jest szansa dla Podkarpacia, dla firm które tutaj funkcjonują. Porozumienie otwiera możliwość transportu wyrobów tych firm do Stanów Zjednoczonych. Jeśli to dojdzie do skutku, Jasionka będzie miejscem przeładunkowym, skąd towary mogłyby być transportowane na całą Polskę i poza jej granice. Wiadomo, że do tego przedsięwzięcia należy się dobrze przygotować. Niezbędne będą kolejne inwestycje – podkreśla marszałek Władysław Ortyl.

Port Lotniczy w Miami należy do największych lotnisk w USA. To trzecie lotnisko w USA pod względem liczby międzynarodowych połączeń.

Reklama