645 tys. pasażerów obsłużyło przez cały 2015 r. lotnisko w Jasionce. To ponad 7-procentowy wzrost w porównaniu z 2014 r.

O wynikach Jasionki poinformował Łukasz Sikora, rzecznik prasowy lotniska, które już kolejny rok z rzędu notuje ciągły wzrost liczby obsłużonych pasażerów.

W 2015 r. Jasionka obsłużyła ponad 645 tys. podróżnych. To oznacza ponad 7-procentowy wzrost w porównaniu z 2014 r. Wtedy lotnisko przyjęło 601 tys. pasażerów.

O ponad 18 proc. więcej osób port obsłużył w grudniu 2015 r. niż w grudniu 2014 r.

Zdecydowanie większy wzrost i także rekordowy wynik notuje Jasionka w przewozach cargo. W porównaniu z ubiegłorocznym wynikiem nieco ponad 1100 ton towarów, 2015 rok zakończył się imponującym rezultatem w postaci prawie 4,5 tys. ton obsłużonych towarów.

– Niezmiernie cieszymy się z tegorocznego wyniku, zarówno w przewozach pasażerskich, jak i cargo – nie kryje zadowolenia prezes lotniska Stanisław Nowak.

Podkreśla, że Jasionka potwierdza tym wynikiem, iż wzrost konkurencyjności w branży lotniczej w Polsce ciągle jeszcze ma spory potencjał do wypełnienia.

– Chociażby w segmencie czarterowym, który ze względu na problemy w Afryce Północnej sprawił, że touroperatorzy wycofali się z ofertami wypoczynku w Egipcie czy Tunezji – dodał Nowak.

Z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń pasażerskich można obecnie dotrzeć do: Frankfurtu (od marca 2016 rejsy te zastąpione będą codziennym połączeniem do Monachium), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (lotniska w Stansted i Luton), a także do: Edynburga, Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina, Oslo oraz na Korfu (od maja br.).

Połączenia obsługują LOT, Lufthansa, Ryanair i Czech Airlines.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama