Reklama

Kolejny film Luca Bessona przyciąga do kin intrygującą fabułą i specyficznym klimatem.  W roli głównej Scarlett  Johansson.

Lucy (Scarlett Johansson) – młoda studentka mieszkająca na Tajwanie, zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi.

Zanim dziewczyna zorientuje się, w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego Pana Janga (Choi Min Sik), na którego rozkaz do jej organizmu zostanie wszyta paczka z substancją, przypominającą narkotyk.

Przypadkowo substancja przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna ulegać transformacjom. Największe zmiany zachodzą w mózgu, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające możliwości. Rozwijają się u niej też cechy nadludzkie – telepatia, telekineza oraz niewyobrażalna kontrola nad materią.

Dziewczyna stara się dotrzeć do Profesora Samuela Normana (Morgan Freeman), wybitnego specjalisty z dziedziny badań nad ludzkim mózgiem. Tylko on może pomóc jej zrozumieć, dokąd zmierza ten szaleńczy pęd ku niczym nieskrępowanym możliwościom.

W dotarciu do Doktora Normana pomoże Lucy Kapitan francuskiej policji, Pierre Del Rio (AMR WAKED), który gotów jest wiele poświęcić, żeby chronić tę młodą kobietę. Lucy, z kolei, widzi w Del Rio człowieka, który może jej samej pomóc zachować ostatnie oznaki jej własnego człowieczeństwa.

Poszukiwana przez swoich oprawców, którzy sięgną po każde środki, żeby tylko odzyskać utracony ‘ładunek’, Lucy zaczyna rozgrywać karty w tej grze, z ofiary stając się wojownikiem o cechach przekraczających pojęcie ludzkiego mózgu.

https://www.youtube.com/watch?v=uA8djapMff0

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na film w czwartek (21 sierpnia, godz. 19.3o). Trzeba odpowiedzieć na pytanie: jak nazywa się aktor, który wcielił się w postać profesora Samuela Normana? Odpowiedź wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem należy przesyłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. Na odpowiedzi czekamy do czwartku do godz. 10:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: