Reklama

Kolejny film Luca Bessona przyciąga do kin intrygującą fabułą i specyficznym klimatem.  W roli głównej Scarlett  Johansson.

Lucy (Scarlett Johansson) – młoda studentka mieszkająca na Tajwanie, zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi.

Zanim dziewczyna zorientuje się, w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego Pana Janga (Choi Min Sik), na którego rozkaz do jej organizmu zostanie wszyta paczka z substancją, przypominającą narkotyk.

Przypadkowo substancja przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna ulegać transformacjom. Największe zmiany zachodzą w mózgu, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające możliwości. Rozwijają się u niej też cechy nadludzkie – telepatia, telekineza oraz niewyobrażalna kontrola nad materią.

Dziewczyna stara się dotrzeć do Profesora Samuela Normana (Morgan Freeman), wybitnego specjalisty z dziedziny badań nad ludzkim mózgiem. Tylko on może pomóc jej zrozumieć, dokąd zmierza ten szaleńczy pęd ku niczym nieskrępowanym możliwościom.

W dotarciu do Doktora Normana pomoże Lucy Kapitan francuskiej policji, Pierre Del Rio (AMR WAKED), który gotów jest wiele poświęcić, żeby chronić tę młodą kobietę. Lucy, z kolei, widzi w Del Rio człowieka, który może jej samej pomóc zachować ostatnie oznaki jej własnego człowieczeństwa.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Poszukiwana przez swoich oprawców, którzy sięgną po każde środki, żeby tylko odzyskać utracony ‘ładunek’, Lucy zaczyna rozgrywać karty w tej grze, z ofiary stając się wojownikiem o cechach przekraczających pojęcie ludzkiego mózgu.

https://www.youtube.com/watch?v=uA8djapMff0

KONKURS

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na film w czwartek (21 sierpnia, godz. 19.3o). Trzeba odpowiedzieć na pytanie: jak nazywa się aktor, który wcielił się w postać profesora Samuela Normana? Odpowiedź wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem należy przesyłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. Na odpowiedzi czekamy do czwartku do godz. 10:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama