Reklama

Teresa Kubas-Hul została dzisiaj nowym wiceprezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a Marek Kachaniak dyrektorem w Ministerstwie Transportu.Teresa Kubas-Hul jest radną sejmiku podkarpackiego. Należy do Platformy Obywatelskiej. W poprzedniej kadencji sejmiku była jego przewodniczącą. Kubas-Hul uchodzi za specjalistę od unijnych funduszy. W przeszłości była wicedyrektorem podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (lata 200-2002).

Była członkinią zarządu wojewódzkiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz zarządu Fundacji Programów Pomocowych dla Rolnictwa FAPA. Zajmuje się zarządzaniem programami pomocowymi Unii Europejskiej, w 2008 objęła stanowisko doradcy wojewody podkarpackiego ds. funduszy unijnych.

Niewiele osób wiedziało, że Teresa Kubas-Hul stara się o bardzo prestiżowe stanowisko – wiceprezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorstwa. To rządowa agencja zajmująca się zarządzaniem państwowych i unijnych pieniędzy. Po kilkumiesięcznej procedurze Kubas-Hul wygrała konkurs na wiceprezesa PARP.

– To bardzo dobra informacja dla Podkarpacia w kontekście zwłaszcza nowej perspektywy finansowej na lata 2014 -2020 – uważają podkarpaccy politycy Platformy Obywatelskiej.

Z kolei Marek Kachaniak został dyrektorem Departamentu Lotnictwa w Ministerstwie Transportu. Kachaniak jest prezesem Aeroklubu Rzeszowskiego. Zdobył tytuły drużynowego mistrza świata w lataniu precyzyjnym w 2000 i 2009 roku oraz drużynowego mistrza świata w lataniu rajdowym w 2001 r. Marek Kachaniak jest też brązowym medalistą mistrzostw świata w lataniu precyzyjnym indywidualnie w 2009 roku. Trzykrotny zdobył tytuł mistrza Polski w 1995, 1997 i 2004 r. Kachaniak był dyrektorem Izy Celnej w Przemyślu.

Zdjęcie: Maciej Rałowski / RzeNews

 

Reklama