Zdjęcie: Materiały prasowe

Lufthansa wznawia rejsy z Rzeszowa do Monachium. Pierwsze połączenie po przerwie spowodowanej pandemią zaplanowano na 25 października. 

W zimowym rozkładzie połączeń 2020/2021 Lufthansa przywróci dwa połączenia z polskich lotnisk. Od 25 października samoloty niemieckiego przewoźnika umożliwią pasażerom z Rzeszowa podróż do Monachium oraz z Katowic do Frankfurtu.

– Zapewniamy możliwość odbycia wygodnej i bezpiecznej międzynarodowej podróży dla wszystkich tych, dla których mobilność w obecnych czasach jest niezbędna do dalszego rozwoju ich firm – mówi Frank Wagner, menedżer w Lufthansa Group w Polsce.

Przywrócenie połączenia między Rzeszowem a Monachium to restart dla przewoźnika na Podkarpaciu po odwołaniu zakazu wykonywania międzynarodowych rejsów pasażerskich w czerwcu. Najtańszy bilet w obie strony kosztuje ok. 450 zł.

Loty z Jasionki do Monachium, obsługiwane przez samoloty typu Bombardier CRJ-900, będą wykonywane według następującego rozkładu.

Od 25 października:

– LH1605 Rzeszów 13:30 – 15:00 Monachium (czwartek, piątek, niedziela)

– LH1604 Monachium 11:25 – 12:55 Rzeszów (czwartek, piątek, niedziela)

Po 29 października:

– LH1605 Rzeszów 13:30 – 15:00 Monachium (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– LH1604 Monachium 11:25 – 12:55 Rzeszów (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty)

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, uważa, że wznowienie lotów na trasie Rzeszów-Monachium z pewnością ucieszy pasażerów lotniska, zwłaszcza tych, którzy podróżują w celach biznesowych.

– Połączenie ze stolicą Bawarii ma istotne znaczenie dla rozwoju gospodarki naszego regionu, zarówno dla zagranicznych inwestorów, jak i polskich przedsiębiorców działających na międzynarodowych rynkach – mówi Adam Hamryszczak.

Kiedy lot bez maseczki? 

Lufthansa zmieniła struktury taryf biletowych obowiązujących do końca grudnia br. Już od teraz nowe rezerwacje na wszystkie rejsy mogą zostać wielokrotnie zmienione bez dodatkowych opłat – co dotyczy także najniższych taryf za przelot bez nadanego bagażu.

Od 1 września obowiązek zakrywania ust i nosa podczas rejsu liniami Lufthansy nie będzie dotyczył tylko tych pasażerów, którzy poświadczą przeciwskazania medyczne do noszenia maseczki na specjalnym formularzu dostarczonym przez przewoźnika.

Ponadto, podróżni chcący podróżować bez zakrywania nosa i ust muszą otrzymać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa nie krócej niż na 48 godzin przed planowanym rozpoczęciem podróży.

– Ryzyko zarażenia na pokładzie samolotu jest generalnie bardzo niskie. Kabiny samolotów wyposażone są w systemy filtrujące, służące do oczyszczania powietrza z kurzu, bakterii oraz wirusów – zapewniają przedstawiciele niemieckiego przewoźnika. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama