CRJ 900 der Lufthansa CityLine Foto: Bombardier Lufthansa 19.07.2006 060719_CL_CRJ900_31

Niemiecka linia lotnicza Lufthansa uruchamia z Rzeszowa nowe połączenia do Monachium. Ale jednocześnie zlikwiduje loty do Frankfurtu.

Do Monachium pasażerowie lotniska w Jasionce będą latać od 28 marca 2016 r. siedem razy w tygodniu. Rejsy obsługiwać będzie Canadair Regional Jet CRJ900 zabierający na pokład 78 pasażerów. Samolot z Monachium wyruszy o 10:45 i po godzinie i 35 minutach dotrze do Rzeszowa o 12:20. Maszyna uda się w rejs powrotny o 12:55 i dotrze do Monachium o 14:30.

Ekscytująca wiadomość

Lotnisko w Monachium to drugi największy port lotniczy w Niemczech i pięciogwiazdkowym lotniskiem przesiadkowym Lufthansy na południu.

– Jestem pewien, że nowa trasa przypadnie do gustu pasażerom podróżującym z Rzeszowa tak samo jak rejsy do Frankfurtu, szczególnie, że lotnisko w Monachium oferuje polskim pasażerom dogodną siatkę ponad 90 połączeń do miast europejskich i blisko 20 kierunków w Ameryce Północnej i Azji. Lufthansa wraz z liniami Grupy oferuje z Monachium 130 połączeń na całym świecie – powiedział Frank Wagner z Lufthansa Polska.

– Miasto jest również centrum ekonomicznym południowych Niemiec, gdzie swoją siedzibę ma wiele dużych międzynarodowych firm, co czyni nowe połączenie Lufthansy świetnym wyborem dla regionalnych biznesmenów – dodaje.

Z uruchomienia nowych połączeń cieszą się władze lotniska w Jasionce. – Perspektywa współpracy z Lufthansą jest ekscytująca dla każdego regionalnego portu lotniczego. Jako lotnisko jesteśmy też częścią podkarpackiej Doliny Lotniczej, a wiele firm z tego sektora w naszym regionie ma ważnych partnerów biznesowych właśnie w Bawarii, gdzie mogą teraz dotrzeć jeszcze szybciej – powiedział Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka“.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dla Jasionki nie bez znaczenia jest też fakt, iż lotnisko w Monachium oferuje bardzo bogatą siatkę połączeń przesiadkowych zarówno na rejsy europejskie jak i międzykontynentalne

Piąty najlepszy terminal na świecie

Port lotniczy w Monachium znajduje się około 35 km na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2, pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich ze Star Alliance.

W prestiżowym rankingu „World Airport Awards” przeprowadzanym przez Skytrax Institute, Terminal 2 był wielokrotnie nagradzany jako piąty najlepszy terminal na świecie. Zdobywa najwyższe noty za komfort i jakość. Świetne oceny za zaplecze rekreacyjne plasują Terminal 2 na trzecim miejscu w tej kategorii po Singapurze i Seulu.

W 2014 r. na lotnisku w Monachium Lufthansa osiągnęła najlepsze wyniki punktualności w swojej historii. Według statystyk Stowarzyszenia Europejskich Przewoźników (AEA), blisko 89 proc. wszystkich samolotów wystartowało z hubu najpóźniej w ciągu 15 minut od zaplanowanego czasu odlotu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama