Zdjęcie: Materiały Lufthansy
Reklama

Cztery dodatkowe połączenia w tygodniu z Rzeszowa do Monachium uruchomi w 2018 roku niemiecka linia lotnicza Lufthansa. 

Cztery wieczorne rejsy pojawią się w letnim rozkładzie połączeń. W poniedziałki rejs z Monachium wystartuje o godz. 17:55, a powrotny z Rzeszowa o 19:55. W czwartki i soboty rejsy z Monachium zaplanowano na 17:30, a z Rzeszowa maszyna odleci o 19:30. W niedziele loty z Monachium odbędą się o 18:00, a rejs powrotny z Rzeszowa o 20:00.

Pierwszy nowy rejs odbędzie się 3 maja. – To doskonała wiadomość, długo wyczekiwana przez pasażerów naszego lotniska – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Władze podrzeszowskiego lotniska twierdzą, że wraz z dynamicznym rozwojem gospodarczym regionu rosną potrzeby klientów biznesowych, zarówno lokalnych przedsiębiorców prowadzących interesy za granicą, jak i międzynarodowych korporacji obecnych na Podkarpaciu.

– Większa częstotliwość lotów z Rzeszowa do hubu Lufthansy w Monachium ułatwi i skróci podróż do najważniejszych centrów biznesowych na całym świecie – dodaje Tabisz. 

– Połączenia z Podkarpacia do stolicy Bawarii cieszą się dużym powodzeniem, dlatego zdecydowaliśmy się odpowiedzieć na potrzeby pasażerów, wprowadzając dodatkowe rejsy – mówi Frank Wagner z Lufthansa Group w Polsce.

Lufthansa, wraz z innymi liniami Grupy, oferuje łącznie z Monachium rejsy do 130 miejsc na całym świecie. – Jestem przekonany, że nowe połączenia zagwarantują mieszkańcom regionu jeszcze lepsze możliwości podróży w celach zarówno biznesowych, jak i turystycznych – uważa Wagner.

Rezerwacji biletów można dokonywać na stronie lh.com i w biurach podróży. Lotnisko w Monachium to drugi największy port lotniczy w Niemczech z pięciogwiazdkowym lotniskiem przesiadkowym Lufthansy na południu. 

Port lotniczy w Monachium znajduje się około 35 km na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2, pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich ze Star Alliance.

To pierwszy terminal na świecie, który został specjalnie przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego, co sprawia, że przesiadanie się na inny samolot w Monachium jest bardzo komfortowe. Minimalny czas przesiadki wynosi tylko 30 minut. 

Połączenia z Rzeszowa do Monachium zostały uruchomione przez Lufthansę w marcu 2016 roku. Rejsy obsługiwane są przez samolot Canadair Regional Jet CRJ900. Połączenia do stolicy Bawarii zastąpiły loty do Frankfurtu. Te zostały zlikwidowane przez niemieckiego przewoźnika.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama