Reklama

Przy dźwiękach bawarskiej muzyki we wtorek (29 marca) zainaugurowały nowe połączenia z Rzeszowa do Monachium, które uruchomiła Lufthansa. Loty będą przez cały tydzień.

[Not a valid template]

 

Z okazji inauguracji nowego połączenia do Monachium wszystkich pasażerów oraz osoby odprowadzające i oczekujące na terminalu przywitał bawarskimi brzmieniami zespół Klaus Bacher Band, grający tradycyjną folkową muzykę z tego właśnie regionu Niemiec. Z Monachium do Rzeszowa przyleciało ok. 60 pasażerów. Do stolicy Bawarii odleciało ponad 100.

Co jest atutem Monachium?

Uroczystego otwarcia nowego połączenia, czyli wspólnego pokrojenia okolicznościowego tortu dokonali Stanisław Nowak, prezes rzeszowskiego lotniska; Frank Wagner, dyrektor Lufthansy na Polskę oraz Florian Poetsch, szef marketingu lotniska w Monachium.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Rzeszów będzie połączony codziennymi lotami ze stolicą Bawarii, bowiem jest to nie tylko duży ośrodek biznesowy i turystyczny, ale także jeden z największych kontynentalnych hubów lotniczych z ogromnymi możliwościami przesiadkowymi, włączając w to zarówno połączenia wewnątrzeuropejskie, jak i międzykontynentalne – powiedział Frank Wagner.

Stanisław Nowak podkreślił z kolei, że pasażerowie z Podkarpacia udający się do Stanów Zjednoczonych powinni być zadowoleni z nowego kierunku. – Krótki czas przesiadki i wygoda to na pewno atuty naszego nowego połączenia z Monachium – uważa prezes Nowak.

Florian Poetsch dodał, że w jednym terminalu monachijskiego lotniska pasażerowie mogą poczuć się komfortowo. – W czasie podróży przez Monachium można będzie wygodnie zrobić zakupy na strefie bezcłowej oraz spróbować tradycyjnego bawarskiego piwa, które firmujemy własną marką – powiedział szef marketingu Portu Lotniczego z Monachium.

Loty z Rzeszowa do Monachium odbywać się będą raz dziennie przez cały tydzień. Rejsy obsługiwane są przez samolot Canadair Regional Jet CRJ900. Maszyna startuje z Monachium o 10:50 i ląduje w Rzeszowie o 12:25. Rejs powrotny z Rzeszowa startuje o 13:00 i ląduje w Monachium o 14:35.

Rejsy do stolicy Bawarii zastąpiły loty do Frankfurtu. Te zostały zlikwidowane przez Lufthansę.

Ponad 90 połączeń

Lotnisko w Monachium to drugi największy port lotniczy w Niemczech z pięciogwiazdkowym lotniskiem przesiadkowym Lufthansy na południu. Polskim pasażerom oferuje dogodną siatkę ponad 90 połączeń do miast europejskich i blisko 20 kierunków w Ameryce Północnej i Azji.

Port lotniczy w Monachium znajduje się około 35 km na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2, pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich ze Star Alliance.

Z Jasionki obecnie można dotrzeć do Monachium (połączenie codzienne), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (lotniska w Stansted i Luton, w sumie 12 rejsów tygodniowo), a także do: Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina, Oslo oraz na Korfu (od maja br.), a także do Berlina (od października br.). Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

Wakacyjna oferta czarterowa obejmuje wyloty do Grecji, Bułgarii oraz Turcji. W minionym roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 645 tys. pasażerów.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: