Reklama

18 września po raz ostatni odbędzie się kurs z Rzeszowa do Warszawy międzynarodowego operatora połączeń autokarowych – Lux Express. Estoński przewoźnik likwiduje połączenia.

„Szanowni Państwo. Dziękujemy za miesiące wspólnych podróży Lux Expressem. Podjęliśmy decyzję o zmianach w siatce naszych połączeń krajowych. Informujemy, że zawieszamy kursy na trasie Warszawa-Rzeszów. Ostatni kurs na tej trasie odbędzie w niedzielę, 18 września br.” – tej treści wiadomości Lux Express rozsyła do swoich klientów.

W opublikowanym w piątek komunikacie przewoźnik poinformował o jesiennych zmianach w rozkładzie jazdy.

Pierwsza z zapowiedzianych zmian wejdzie w życie w połowie września. Lux Express zawiesza połączenie pomiędzy Warszawą i stolicą Podkarpacia. Ostatnie kursy na trasie Warszawa – Rzeszów są planowane na 18 września. Przewoźnik nie informuje o planowanej dacie wznowienia kursowania na tej linii.

Kursy na trasie Rzeszów – Warszawa Lux Express uruchomił 16 czerwca ub. r. – pięć razy dziennie. Autokary wyjeżdżają spod rzeszowskiego biura „Wagabunda” przy Dworcu PKP. W pierwszych dniach estoński przewoźnik oferował bilety w promocyjnych cenach – 10 zł. Zapewniał, że potem maksymalna cena w jedną stronę na trasie Warszawa – Rzeszów wyniesie 59 zł.

Lux Express nie informuje, ilu pasażerów przewiózł przez ponad rok obecności na rzeszowskim rynku przewozowym. Prawdopodobnie niska sprzedaż biletów sprawiła, że estoński przewoźnik rezygnuje z Rzeszowa.

– Szczyt sezonu turystycznego przypada latem, dlatego po tym okresie zmiany w ofertach przewoźników są rzeczą naturalną – komentuje Hannes Saarpuu, prezes Grupy Lux Express, cytowany w komunikacie opublikowanym przez przewoźnika.

Lux Express na polskim rynku przewozowym funkcjonuje od 5 marca 2015 r. Najpierw uruchomił kursy na trasie Warszawa – Kraków, a potem wchodził do kolejnych polskich miast, m.in. Rzeszowa. Było wiadomo, że marka Lux Express, kontrolowana przez estońskiego milionera Hugo Osulę, chce konkurować z Polskim Busem, choć oficjalnie temu zaprzeczała.

– Jesteśmy realną alternatywą wobec przewoźników kolejowych, oferując niższe ceny, wysoką częstotliwość połączeń oraz niezawodność usług – mówił Saarpuu, gdy Lux Express wchodził do Rzeszowa.

Pasażerowie chwalili autokary Lux Expressu, które charakteryzują się wygodnymi i odchylanymi fotelami, dużą przestrzenią na nogi. Podczas podróży można oglądać filmy i słuchać muzyki. W autokarach jest również darmowa sieć WiFi, gniazdka pod siedzeniami, bezpłatna kawa i herbata.

Oprócz likwidacji połączenia Rzeszów – Warszawa, Lux Express od 17 października skraca kursy na trasie Warszawa – Praga (9:55) i Praga – Warszawa (23:40) do odcinka Kraków – Brno – Praga.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, wielka szkoda bo LE miał kilka niezaprzeczalnych zalet w porównaniu do konkurencji: rezerwację miejsc, buspady, wygodniejsze siedzenia, więcej miejsca niż konkurencja i to w każdej części autokaru a nie tylko na wybranych miejscach, siateczka/schowek w oparciach, ekspres do kawy/herbaty/czekolady, przestronniejsze wc, darmowa butelka zimnej wody, klimatyzacja która rzeczywiście chłodzi (w sensie nawiew rzeczywiście dmucha a nie jak w PB gdzie można się ugotować), etc. Zamiast się bardziej promować, likwidują 🙁

Comments are closed.