Reklama

Twórcy takich hitów jak „Autystyczny”, „Hymn”, „Wilki dwa”, „Za wolność”, „Pusta studnia”, „Mambałaga” zagrają podczas XXII Rzeszowskich Juwenaliów.

Organizatorzy juwenaliów ujawnili kolejną gwiazdę, która zagra podczas imprezy. Luxtorpeda, bo to o niej mowa, wystąpi drugiego dnia Rzeszowskich Juwenaliów – 8 maja.

Liderem grupy jest Robert „Litza” Friedrich, znany z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Luxtorpeda ma na swoim koncie trzy albumy: „Luxtorpeda”, „Robaki” i „A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe, to jednak buraki”.

Zespół „Litzy” w Rzeszowie wystąpił w grudniu ub. r. w klubie Black & White. Na koncercie było ok. 800 osób.

Luxtorpeda to piąty zespół ujawniony przez organizatorów XXII Rzeszowskich Juwenaliów, które odbędą się w dniach 7-9 maja na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej. Już wiadomo, że pierwszego dnia wystąpią. Happysad, Kult. W drugi dzień, oprócz Luxtorpedy, Strachy na Lachy. 9 maja zagrają Bracia Figo Fagot. Organizatorzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Na Rzeszowskich Juwenaliach będzie także nocna strefa klubowa pod namiotami, a w niej muzyka weselna, klubowa, klimaty disco, dubstep i hip-hop. Juwenalia zaczną się tradycyjnym korowodem z Rynku do miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Oficjalna inauguracja Rzeszowskich Juwenaliów odbędzie się w czwartek na rzeszowskim Rynku. Jak co roku, prezydent Rzeszowa przekaże studentom klucz do bram miasta. Korowód wyruszy o godz. 17:00.

XXII Rzeszowskie Juwenalia organizują cztery uczelnie: Politechnika Rzeszowska, Wyższa Szkoły Prawa i Administracji, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: