Już w najbliższy piątek (5 grudnia) w rzeszowskim klubie Black & White wystąpi popularna formacja Luxtorpeda. Jako suport zagra grupa Vervrax.

Luxterpeda powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KnŻ. Do współpracy „Litza” zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii.

W 2011 roku w trakcie nagrywania debiutanckiego albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Luxtorpeda dała się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17. edycji Przystanku Woodstock W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku zespół uplasował się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując I miejsce, choćby wśród czytelników pism „Metal Hammer” i „Teraz Rock”, gdzie została uznany za najlepszy zespół roku.

Pozycję tę ugruntowały cztery nominacje do nagrody Fryderyk za 2011 rok. Grupa otrzymała wówczas statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa za debiutancki album zatytułowany po prostu „Luxtorpeda”.

Rok 2012 przyniósł zespołowi występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich gwiazd jak Slayer, Metallica czy Machine Head, Motorhead, Limp Bizkit czy Sabbaton. Muzycy otrzymali „Złotego bączka” – nagrodę publiczności Przystanku Woodstock i kolejne 3 nominacje do „Fryderyków”. Po raz kolejny zespół został doceniony w wielu rankingach polskich muzycznych pism. Wówczas ukazała się także druga płyta grupy „Robaki”, która szybko pokryła się złotem.

Najnowszy, trzeci krążek Luxtorpedy, „A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak Buraki” pojawił się na rynku 1 kwietnia tego roku.

Bilety na piątkowy koncert zespołu w Rzeszowie w przedsprzedaży można nabyć w: Pewex Pub (ul. Rynek 18), Akademik Promień pok. 23 (ul. Akademicka 1), Selectshop (CH Galeria, al. Piłsudskiego 44) i Selectshop (CH Millenium Hall, ul. Kopisto 1). Cena biletu w przedsprzedaży 35 zł. W dniu koncertu – 45 zł.

Początek koncertu o godz. 19:00.

Podwójne zaproszenie na koncert w naszym konkursie wygrała Katarzyna Krupa. Należało odpowiedzieć na pytanie: ile dzieci ma Robert Friedrich? Prawidłowa odpowiedź – 7

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama