Reklama

23. Rajd Rzeszowski wkroczył w fazę poważnej rywalizacji. Kierowcy ścigali się w piątek na 5 odcinkach specjalnych, z których najwięcej kibiców przyciągnął tzw. odcinek medialny na Nowym Świecie.

[Not a valid template]

 

Zanim kierowcy dotarli jednak pod Galerię Nowy Świat, aby zaprezentować się widzom, odbyło się pięć OS-ów. W pierwszym z nich (Godowa 1) najszybciej trasę pokonała rzeszowska załoga Maciej Rzeźnik / Przemysław Mazur (Ford Fiesta R5). Za nimi na mecie zameldowali się: Grzyb/Siatkowski i Chuchała/Rozwadowski.

Drugi OS (Lubenia 1) przyniósł zmianę na dwóch czołowych miejscach – Grzegorz Grzyb wyprzedził Macieja Rzeźnika. Podobnie w na trzecim odcinku specjalnym (Godowa 2) najlepsi okazali się Grzyb i Siatkowski i umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Na czwartym OS-ie (Lubenia 2) ze znakomitej strony zaprezentował się jednak ponownie Maciej Rzeźnik, który uzyskał czas o ponad 10 sekund lepszy od drugiej załogi – Kuchar/Dymurski. Grzegorz Grzyb dojechał na metę czwarty i Rzeźnik odzyskał prowadzenie w całym rajdzie.

Efektowne zakręty

Po ukończeniu odcinków znajdujących się poza Rzeszowem, kierowcy wieczorem przenieśli się na rzeszowski Nowy Świat, aby przystąpić do tzw. „medialnego odcinka” ulicami miasta o długości 5,12 km. Tam też wzdłuż trasy pojawiło się najwięcej kibiców, którzy dopingowali rywalizujących zawodników.

Dość krótka trasa obfitowała w efektowne zakręty, które najlepsi pokonywali dynamicznymi ślizgami. Najważniejsze na tym odcinku były jednak długie proste, na których samochody rozpędzały się nawet do prędkości 150 km/h. O wyprzedzanie było tutaj trudno, jednak najbardziej zdeterminowani pokusili się nawet o to, dzięki czemu można było oglądać rywalizację odbywającą się na najwyższej szybkości.

Ostatecznie na OS 5 (Nowy Świat) najlepsi okazali się Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz jadący Fordem Fiestą R5, którzy wyprzedzili lidera RSMP Wojciecha Chuchałę. Na czwartym miejscu uplasował się Grzyb, a piąty był Rzeźnik.

Po pierwszym etapie i dniu zmagań na czele klasyfikacji generalnej rajdu plasuje się załoga Rzeźnik/Mazur (czas 48:40.3), drugie miejsce zajmują Grzyb i Siatkowski (strata 0:07.7), a trzecie Oleksowicz/Kuśnierz (strata 0:26.6).

Pełne i aktualne wyniki 23. Rajdu Rzeszowskiego znajdziecie TUTAJ.

Rzeźnik jedzie po zwycięstwo

Wyraźnie widać, że mieszkający w Rzeszowie Maciej Rzeźnik radzi sobie na znajomych trasach bardzo dobrze i tak jak wczoraj zapowiadał, poważnie myśli o wygraniu całego rajdu.

Już w sobotę drugi i zarazem finałowy etap zmagań i rozstrzygnięcie całego 23. Rajdu Rzeszowskiego. Przed kierowcami sześć odcinków specjalnych (Wysoka 1-2, godz. 9:10 – 13:40, Wojaszówka 1-2 godz. 9:55 – 14:25, Zagórzyce 1-2 godz. 11:05 – 15:35).

Trasy sobotnich odcinków specjalnych są dostępne TUTAJ.

Ceremonia zakończenia, mety i dekoracja zwycięzców 23. Rajdu Rzeszowskiego odbędzie się o godz. 17:00 na rzeszowskim Rynku.

BARTOSZ LEJA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.