Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Od czwartku w „Galerii r_z” przy ul. 3 Maja będzie można obejrzeć wystawę grafik komputerowych, zainspirowanych Biblią.

„Mądrość Syracha” jest cyklem czternastu prac, poświęconych tematom takim jak  władza, bogactwo, moralność, sprawiedliwość czy śmierć. – Biblia, poza jej religijnym wymiarem, to zbiór praktycznych, życiowych wskazówek, które pomagają nam zmagać się z codziennymi wyzwaniami – mówi autorka grafik Maria Monikowska-Tabisz.

Artystka już nie pierwszy raz sięga po motywy znane ze Starego Testamentu. W 2009 zaprezentowała prace, które powstały w oparciu o inspirację „Księgą Psalmów”.  – Swoją twórczością staram się skłonić odbiorców, by sięgnęli po teksty sprzed tysięcy lat i przekonali się, że są wciąż bardzo aktualne. Wierzę, że zawarta w nich mądrość pomaga nam zmieniać na lepsze siebie i swoje życie – podkreśla.

Maria Monikowska-Tabisz jest absolwentką  PWSSP we Wrocławiu (obecnie ASP). Od 1991 roku mieszka w Rzeszowie, gdzie mocno angażuje się w działalność  Rzeszowskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. W swojej twórczości często nawiązuje do tematyki religijnej, zajmuje się m.in. pisaniem ikon. Maluje także abstrakcje, erotyki, portrety i pejzaże, ma w swoim dorobku również  wielkoformatowe, realistyczne malarstwa ścienne. Jej prace były prezentowane na ponad 130 wystawach w Polsce i zagranicą.

Wernisaż wystawy odbędzie się w  czwartek 14 września o godzinie 18:00 w „Galerii r_z”  (ul. 3 Maja 16). Wstęp bezpłatny.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: