Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Od 7 grudnia w świąteczny klimat wprowadzi nas jarmark bożonarodzeniowy, który będzie na rzeszowskim Rynku. 

W świątecznie przyozdobionych domkach (ma być ich ok. 20), wśród smakowitych zapachów, na jarmarku będzie można kupić rękodzieło, jak zapewnia Estrada Rzeszowska, wysokiej jakości ozdoby świąteczne czy regionalne przysmaki. Dzieci i dorośli będą mogli również wziąć udział w tematycznych warsztatach świątecznych.

Przez cały okres trwania jarmarku (do 20 grudnia) na płycie Rynku będzie działać wesołe świąteczne miasteczko, będzie można również zobaczyć szopkę bożonarodzeniową, a także spotkać się pod jemiołą – zrobić sobie zdjęcie z najbliższą osobą w świątecznej oprawie przy studni na Rynku.

Podczas Jarmarku odbędzie się też fireshow – pokaz cyrkowy z elementami pirotechniki scenicznej, Mikołajkowy Zlot Motocyklowy, koncert kolęd i pastorałek oraz koncert jazzowy.

Wizyta świętego Mikołaja 

7 grudnia Rzeszów odwiedzi Święty Mikołaj. Zostanie on powitany przy fontannie multimedialnej, skąd kolorową Mikołajkową Paradą, z elfami i bajkowymi postaciami ruszy przez ulicę 3 Maja i Kościuszki na Rynek. Tam Mikołaj rozda dzieciom prezenty. Będą też zabawy i animacje z pomocnikami Świętego Mikołaja.

Mikołaja będzie można również odwiedzać przez cały czas trwania Jarmarku w domku Świętego Mikołaja.

Każdy rodzic, który chce, aby jego dziecko otrzymało prezent na scenie Rynku od Św. Mikołaja, może przesłać zgłoszenie na adres: swiatecznemiasteczko.rz@gmail.com. W temacie należy wpisać: “Mikołaj na Rynku – zgłoszenie”, a treść powinna zawierać imię i nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy do rodzica.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 grudnia. Prezenty, którymi dzieci mają zostać obdarowane, będzie można zostawić w Podziemnej Trasie Turystycznej 7 grudnia, w godzinach 9:00 – 12:00. Prezenty powinny być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone oraz podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka w widocznym miejscu.

Wigilia Miejska

20 grudnia odbędzie się natomiast Wigilia Miejska dla wszystkim rzeszowian. Podczas Wigilii, jak co roku, życzenia mieszkańcom złożą władze miasta i województwa. Będzie również darmowy poczęstunek, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: