Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

To była kwestia czasu, w końcu się stało. W czerwcu przez lotnisko w Jasionce przewinęło się ponad 100 tysięcy pasażerów.

104 279 podróżnych skorzystało w czerwcu z usług podrzeszowskiego lotniska. To o 8 procent lepszy wynik od najlepszego do tej pory lipca ubiegłego roku.

Jeszcze bardziej optymistycznie wyglądają statystyki za całe pierwsze półrocze 2023 roku. W Jasionce w tym czasie zameldowało się ponad 440 tys. podróżnych. To aż o 22 procent więcej niż w dotychczas rekordowej pierwszej połowie 2019 roku.

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, uważa, że lotnisko podtrzyma dobrą passę. – Analiza systemów rezerwacyjnych wskazuje, że możemy spodziewać się równie dużego obłożenia lotów w kolejnych miesiącach wakacyjnych mówi.

Największy udział w rekordowym wyniku mają pasażerowie czarterów, m.in. do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu, w czerwcu było ich 35 tysięcy, a także rozszerzania oferty na rynek ukraiński.

– Dotychczas najlepszy miesiąc w czarterach (czerwiec 2022) dał 24 tys. osób – poinformowali przedstawiciele Jasionki. 

Tanie linie zabrały łącznie na pokład ponad 33 tys. pasażerów, w tym m.in. do popularnych miast wakacyjnych, takich jak Zadar (Ryanair) czy Rzym (Wizz Air). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się bezpośrednie loty do amerykańskiego Newarku i Gdańska.

Łącznie PLL Linie Lotnicze Loty w ubiegłym miesiącu przewiozły ponad 22 tys. pasażerów. W czerwcowej „trójce” najchętniej wybieranych miast znalazły się Warszawa (19,2 tys. pasażerów), Antalya (18,5 tys.) oraz Londyn (15,5 tys.).

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama