Reklama

Zrzuć zbędne kilogramy w tydzień! Rozpraw się raz na zawsze ze zbędnymi kilogramami i w tydzień uzyskaj wymarzoną sylwetkę! Wystarczy, że raz dziennie spożyjesz suplement diety, a zapomnisz o problemie z nadwagą!” – złudne, magiczne obietnice są nieodłącznym elementem naszej codzienności. Jednak zanim uwierzymy reklamie, warto zastanowić się czy naprawdę warto sięgnąć po „cudowny” specyfik.Każdego lata, docierają do nas za pośrednictwem reklamy, nowinki ze świata suplementów diet, które w sposób szybki i łatwy pozwolą nam rozwiązać nasze problemy z nagromadzonymi przez zimę „wałeczkami”. Modelki i aktorki sumiennie przekonują nas, że wystarczy dwa razy dziennie spożyć magiczną tabletkę, aby zrzucić nawet do 8 kg! Łatwiej i wygodniej zażyć tabletkę i otrzymać szybki efekt, niż poświęcić długi czas na przygotowywanie, oraz spożywanie regularnie zdrowych i lekkostrawnych posiłków. Prawidłowa dieta redukcyjna jest procesem długotrwałym, a zdrowe efekty jakie możemy dzięki niej uzyskać to ok. 2-3 kg miesięcznie. Niestety często wybieramy to prostsze i wygodniejsze rozwiązanie, które mami nas cudowną obietnicą. Sięgamy po tabletkę licząc na magiczne działanie i efekt.

Przeraża mnie fakt, że na wielu stronach internetowych możemy spotkać produkty, które są zakazane w sprzedaży. Produkty, które na swoich opakowaniach nie mają żadnej informacji dotyczącej np. producenta lub jego składu. Na tego typu specyfiki powinniśmy uważać szczególnie, ponieważ nie zostały legalnie wprowadzone do sprzedaży, a co za tym idzie, spożywanie ich może spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu lub nawet śmierć (ale o tym opowiem wam następnym razem).

Obecnie dostępne zarówno w aptece, jak i za pośrednictwem internetu, dominują suplementy zawierające: błonnik pokarmowy, inulinę, dieny kwasu linolowego (CLA), chrom, chitosan, L-karnitynę, kwas chlorogenowy (ACG), kofeinę oraz wiele innych składników biologicznie aktywnych, wpływających na redukcję masy ciała. Ale hola, hola. To wcale nie jest takie proste, jak nam się wydaję. Na większości ulotek informacyjnych, znajdziemy mało widoczną, napisaną „drobnym druczkiem” informację o tym, że suplement nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety. Co ciekawe – efekty otrzymamy dopiero stosując odpowiednio zbilansowaną dietę. Tak więc zanim sięgnięcie po magiczne pigułki, zastanówcie się czy chcecie tracić swój czas i pieniądze.

Silna wola to podstawa, oraz świadomość tego, że chcemy zrobić to dla siebie. Nie dla męża, dziewczyny, rodziców – tylko dla własnego dobra i zdrowia. Wiem, że jest to bardzo trudne i wymaga od nas samych bardzo dużej siły i samozaparcia, ale tylko takie podejście pomoże nam osiągnąć wymarzony cel. Nie zapominajmy jednak o tym, że nasz cel powinien być dostosowany do możliwości naszego organizmu.

 

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.