Maja Hyży, uczestniczka programu X-Factor, promuje swój debiutancki album „W Chmurach”. Wokalistka w najbliższą sobotę (27 czerwca) przyjedzie do Rzeszowa.

Premierowy album Mai Hyży na półki sklepowe trafił 24 marca. W pierwszym tygodniu utrzymał się na 1. miejscu najczęściej słuchanych albumów w serwisie Deezer.

Wraz z premierą albumu, Maja wyruszyła w Polskę. Odwiedziła już m.in. Katowice, Szczecin oraz Poznań, a teraz przyszedł czas na Rzeszów. Spotkanie z Mają odbędzie się w sobotę (27 czerwca) o godz. 16:00 w Empiku w Galerii Rzeszów. Poprowadzi je dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów – Rafał Potocki.

Maja Hyży to jedna z najpopularniejszych uczestniczek programu X-Factor. To o niej Czesław Mozil powiedział: „Jesteś bezczelnie zdolna”.

„W Chmurach” to płyta pełna emocji, wzruszeń, jak i energetyzujących dźwięków. W 12 melodyjnych utworach artystka przedstawia swój muzyczny świat, w którym można odnaleźć także jej pierwsze inspiracje soulem i R&B.

Wyjątkowa barwa i charakterystyczna głębia głosu Mai dopełniają całości. Ten album to ogromna dawka pozytywnego brzmienia i pop-u na najwyższym poziomie.

Advertisement

– „W Chmurach” to słodko-gorzka historia, z którą każda kobieta może się utożsamić. Ten album to spełnienie moich marzeń. Droga do ich realizacji była długa i dość kręta jednak na płycie przeważa radość, pozytywna energia i siła do dalszego działania, która mam nadzieję, udzieli się wszystkim słuchaczom – tak swoją debiutancką płytę skomentowała artystka.

Maja miłość do muzyki wyniosła z rodzinnego domu. To dziadkowie zarazili ją pasją do śpiewania. Zarówno ci ze strony mamy jak i taty, byli mocno zaangażowani w działalność chórów i zespołów ludowych. Dziadek Mai nadal udziela się wokalnie w chórze. Jednak to Babcia namówiła Maję na lekcje śpiewu. Zaangażowanie w naukę pozwoliło jej rozwinąć artystyczne skrzydła.

Udział w X-Factorze okazał się strzałem w dziesiątkę. Zdobyła uznanie jurorów, ale przede wszystkim publiczności oraz widzów. Dała poznać się jako utalentowana, mocno stąpająca po ziemi, a przy tym pełna pozytywnej energii dziewczyna. To otworzyło jej drzwi do kariery i umożliwiło współpracę z najbardziej utalentowanymi polskimi twórcami.

W pracy nad debiutancką płytą wspierali ją m.in.: Piotr Siejka (który współpracował z takimi artystami jak Kasia Cerekwicka, Edyta Górniak, Łukasz Zagrobelny), Paulina Przybysz oraz Agnieszka Burcan z grupy Plastic.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama