Dzień Flagi, święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Narodowy Dzień Zwycięstwa – to uroczystości patriotyczne, które w maju odbędą się w Rzeszowie.

Dzień Flagi Państwowej odbędzie się 2 maja na rzeszowskim Rynku. O godz. 12:00 planowane jest podniesienie flagi, zaraz po tym wystąpienia prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Dzień Flagi w Rzeszowie zakończy msza święta o godz. 18:00 w kościele garnizonowym przy ul. Reformackiej 5.

Dzień Flagi będzie połączony z akcją „Namioty Patrioty”. Pisaliśmy o niej TUTAJ.

Z kolei 3 maja odbędzie się narodowe święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 9:30 w kościele farnym rozpocznie się msza koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby.

O 10:50 zaplanowano przemarsz kompanii honorowej 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i pocztów sztandarowych na Rynek. O 11:00 rozpoczną się uroczystości przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki, gdzie na Rynku zostanie odczytana preambuła Konstytucji 3 Maja. Swoje wystąpienia będą mieli: Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki i marszałek Władysław Ortyl.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pod pomnikiem Kościuszki zostaną także złożone wieńce i kwiaty.

8 maja obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięstwa. W tym roku obchodzimy 71. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie. W Rzeszowie uroczystości odbędą się przy pomniku gen. Władysława Sikorskiego w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Początek o godz. 11:00.

W programie apel poległych wystąpienie marszałka Władysława Ortyla,  prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, a także złożenie wieńców i wiązanek kwiatów.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama