Zdjęcie: Materiały POLREGIO
Reklama

Wycieczka w Bieszczady? A może spacer po zamojskim rynku? W majowy weekend pociągami POLREGIO podróżni z Rzeszowa będą mogli odwiedzić urokliwe zakątki Polski.

Pociąg relacji Rzeszów – Łupków – Rzeszów będzie kursował podczas długiego majowego weekendu 29, 30 kwietnia i 1 oraz 3 maja. To kolejne, obok pociągu z Rzeszowa do Komańczy, połączenie z malowniczymi Bieszczadami i zarazem wyjątkowa propozycja dla wszystkich planujących majówkowe podróże.

Kolejowe wycieczki w Bieszczady warto zaplanować korzystając z systemu promocyjnego oferowanego przez partnerów kampanii KochamKolej.pl, w którym ważny bilet kolejowy jest m.in. kuponem rabatowym uprawniającym do korzystania z upustów oferowanych przez lokalnych gestorów bazy turystycznej oraz organizatorów wydarzeń kulturalnych.

Warto przypomnieć, że odcinek linii kolejowej Zagórz – Łupków został oddany do użytku 12 listopada 1872 roku i był częścią „Pierwszej Galicyjskiej Kolei Żelaznej”. Pierwotnie była to linia dwutorowa. Po oddaniu do użytku w 1874 roku tunelu granicznego w Łupkowie „Pierwszą Galicyjską Koleją Żelazną” można było podróżować ze Lwowa do Budapesztu.

Bilet normalny w relacji Rzeszów – Łupków kosztuje 21,6 zł. Rozkład jazdy pociągu możecie sprawdzić TUTAJ.

Od 29 kwietnia do 3 maja pociągiem POLREGIO z Rzeszowa dojedziemy także do Zamościa. To z kolei doskonała propozycja dla wszystkich miłośników historii i pięknej architektury. Zamość, nazywany jest często „Perłą Renesansu”, „Padwą Północy”, „Miastem Arkad”. Miasto twierdza, założone w 1580 roku przez Jan Zamoyskiego i zaprojektowane przez włoskiego architekta Bernardo Mornado.

– Zamość to przykład wybitnego osiągnięcia późnorenesansowej europejskiej myśli urbanistycznej. Układ urbanistyczny śródmieścia z zespołem ok. 120 zabytków architektury jest zaliczony do zabytków o najwyższej wartości artystyczno-historycznej w skali światowej – przypomina Jan Prawelski z Przewozów Regionalnych.

Bilet normalny w relacji Rzeszów – Zamość kosztuje 31,2 zł. Rozkład jazdy pociągu możecie sprawdzić TUTAJ.

Przy zakupie biletów warto się zastanowić nad skorzystaniem z oferty POLREGIO, który przygotował bilet umożliwiający podróżowanie bez limitów przez prawie 10 dni – od 28 kwietnia (od 18:00) do 8 maja (do 6:00).

Nowa oferta podzielona została wg kategorii wiekowych. Osoby poniżej 26. roku życia (kryterium jest jedynie wiek, nie zaś status ucznia lub studenta) będą mogły kupić go w cenie 49 zł, a pozostali pasażerowie zapłacą za niego tylko 95 zł.

Bilety w ofercie „Majówka z POLREGIO” będą dostępne w kasach biletowych oraz na stronie www.biletyregionalne.pl od czwartku (20 kwietnia).

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.