Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Do niedzieli (5 maja) na podkarpackich drogach potrwa akcja „Majowy Weekend 2019”. Kierowcy muszą się spodziewać częstszych kontroli policji.

Policyjna akcja „Majowy Weekend 2019” rozpoczęła się we wtorek. Na drogach zrobi się tłoczno. – Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Do niedzieli (5 maja) podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych i dbać, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch odbywał się płynnie.

– Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu – zapowiada KWP Rzeszów. 

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli, m.in. policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

W majowy weekend będą obowiązywały zakazy poruszania się po drogach samochodów powyżej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 30 kwietnia – w godz. 18:00-22:00

– 1 maja – w godz. 8.00-22:00

– 2 maja – w godz. 18:00-22:00

– 3 maja – w godz. 8:00-22:00

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama