Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo – tak od piątku do wtorku będzie na podkarpackich drogach. 

Długi majowy weekend, jak co roku, oznacza też zwiększony ruch na drogach, szczególnie w rejony atrakcji turystycznych. – Policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna – zapewnia Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, która od piątku do wtorku będzie prowadziła akcję „Majowy Weekend 2022”. 

Policjanci będą dbać o płynność ruchu na głównych szlakach komunikacyjnych. Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Pijani kierowcy nie mają co liczyć na pobłażliwość policjantów.

– Policjanci będą reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami i urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów i motocyklistów – informuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Do służby zostaną wysłani między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. – W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo – zapowiada KWP Rzeszów.

Policja przypomina też o ograniczeniach w ruchu ciężarówek powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów: 30 kwietnia w godzinach 18:00-22:00, 1 maja w godzinach 8:00-22:00, 2 maja w godzinach 18:00-22:00 i 3 maja w godzinach 8:00-22:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama