Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie

Od piątku do wtorku podkarpaccy policjanci zatrzymali także 62 nietrzeźwych kierowców.

W długi majowy weekend podkarpaccy policjanci dbali o płynność ruchu na głównych szlakach komunikacyjnych. Szczególną uwagę zwracali na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci.

Na drogach było więcej policyjnych patroli, a w miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości prowadzono kaskadowo. Na pobłażliwość policjantów nie mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

W środę Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie podsumowała długi majowy weekend na podkarpackich drogach. Od piątku do wtorku doszło do 25 wypadków, w których dwie osoby zginęły, a 28 zostało rannych. Tragiczne wypadki wydarzyły się w Kopkach w powiecie niżańskim (w piątek)w Przedmieściu Czudeckim w powiecie strzyżowskim.

W powiecie rzeszowskim majowy weekend minął spokojnie. Policjanci interweniowali na miejscach dwóch wypadków, w których trzy osoby zostały ranne, mundurowi odnotowali 47 kolizji, zatrzymali czterech kierowców w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu.

Podczas majówki policjanci w całym województwie udaremnili dalszą jazdę 62 nietrzeźwym kierowcom.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama