Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Ciekawostki i pokazy naukowe z astronomii, robotyki, interaktywne eksperymenty z fizyki, chemii, matematyki, a także prezentacje historyczne, geologia i paleontologia – to atrakcje Dnia Odkrywców – 8. Interaktywnego Pikniku Wiedzy, który 27 maja odbędzie się w Rzeszowie.

Miasteczko piknikowe znajdować się będzie w okolicach rzeszowskiego Zamku Lubomirskich.  Organizatorem imprezy są, podobnie jak w poprzednich latach, Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy „ExploRes” oraz firma Polimedia.

Celem Dnia Odkrywców, który ma formę rodzinnego pikniku, jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej w przystępny i atrakcyjny sposób. W dotychczasowych siedmiu edycjach Pikniku brało udział co roku tysiące pasjonatów nauki i techniki. Są wśród nich zarówno grupy zorganizowane ze szkół, jak i całe rodziny.

„Rodzinne i plenerowe, nauki, techniki i natury tajemnic odkrywanie! Pasjonujący świat eksperymentów na wyciągnięcie ręki!” – tak Piknik reklamują jego organizatorzy. 

Wśród wystawców dominują instytucje i organizacje działające w obszarze edukacji nieformalnej oraz uczelnie wyższe i koła naukowe. Liczną grupę uczestników stanowią firmy lotnicze oraz branża energetyczna. Swoją działalność prezentują także organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne związane z edukacją i popularyzacją wiedzy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Wystawcy przyjeżdżają na Piknik do Rzeszowa z całej Polski: Warszawy, Krakowa, Gdyni, Wałbrzycha, Łodzi, Białegostoku. Najliczniej reprezentowane jest oczywiście Podkarpacie. Uczestnikami były też ekipy z Belgii, Ukrainy i Węgier – przypominają organizatorzy.

Dzień Odkrywców – 8. Interaktywny Piknik Wiedzy odbędzie 27 maja (sobota) od godz. 11:00 do 18:00. Wstęp wolny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama