Reklama

Klub Akademicki IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania zaprasza na kolejną odsłonę cyklu: 18:18 Spotkanie ze Sztuką. W środę 23 kwietnia, tradycyjnie o godzinie 18:18, odbędzie się wernisaż wystawy „Family Art” z pokazem kolekcji mody, którą zaprezentują studentki WSIiZ. Ta edycja imprezy odbywa się w ramach tygodnia „Kultura i Nauka Przodem” XXI Rzeszowskich Juwenaliów.

„Family ART” jest wystawą zbiorową trzech artystycznych rodzin: malarki Barbary Hubert, jej synów Wincenta i Antoniego Winiarzów; fotografa Pawła Olearki, jego żony –projektantki mody Barbary i ich córki Nataszy oraz grafika Kamila Jodko z córką Marceliną.

Założeniem wystawy jest pokazanie twórczości rodziców i dzieci oraz zastanowienie się czy istnieje, a jeśli tak – to jak duży jest wpływ postawy artystów-rodziców, ludzi aktywnie działających w dziedzinach plastycznych na rozwój ogólny i artystyczny ich dzieci. Z drugiej strony pojawia się refleksja na ile dorośli tworząc wspólnie z dziećmi również z nich czerpią, czy doświadczenie można niejako wymieniać na dziecięce spojrzenie na świat, jak postawy osób w różnym wieku można skonfrontować i jaki daje to efekt. Spontaniczność, radość, idealizm, naiwne ale jakże ufne i czyste spojrzenie na świat to cechy charakterystyczne dla każdego dziecka a do pewnego momentu dla każdego człowieka. Tracąc je człowiek wychodzi z dzieciństwa, staje się dorosłym, odpowiedzialnym, niejednokrotnie smutnym, z utraconą radością życia, z którą przecież wszyscy się rodzą.

Dorośli artyści Family Art są przekonani, że „brudząc się farbami” wspólnie z dziećmi rozwijają ich wrażliwość, kształtują pozytywne postawy pokazując, że istnieje rzeczywistość poza komputerem czy tabletem, budzą w nich kreatywność i ciekawość świata. – Chcemy, by naszą tradycją rodzinną była ta wyrosła ze sztuki. Tę tradycję, nasze doświadczenie, efekt wspólnych warsztatów z własnymi dziećmi, przedstawiamy na wystawie „Family ART” – deklarują autorzy tego niecodziennego projektu artystycznego.

18:18 Spotkanie ze sztuką – wernisaż: Family ART
23 kwietnia (środa), godz. 18:18
Klub Akademicki IQ, ul. Sucharskiego 2, budynek główny WSIiZ, wstęp wolny

Artyści „Family ART”

Barbara Hubert
Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie wydział Malarstwa, gdzie w 1999 uzyskała dyplom. Aktualnie mieszka, pracuje twórczo oraz jako pedagog w rodzinnym Rzeszowie. Autorka 23 wystaw indywidualnych, udział w ponad 30 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Prace w kolekcjach prywatnych w USA, Kanadzie, Danii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwajcarii.

Jan Kamil Jodko
Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, absolwent Akademii Sztuk Pięknych Pięknych Krakowie:
wydział – Grafika; praca dyplomowa w pracowni wklęsłodruku pod kierunkiem prof. Andrzeja Pietscha. Autor wielu wystaw indywidualnych. W latach 2005-2012 prowadzi klub „Stara Drukarnia w Rzeszowie, jest organizatorem wielu wystaw w klubowej galerii, także pedagogiem w Zespole Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie.

Paweł Olearka
Absolwent Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi – na wydziale operatorskim: specjalizacja fotografia; dyplom magisterski u prof. Józefa Robakowskiego. Obecnie wykładowca fotografii w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie. Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych art_core. Uczestnik i organizator wielu wystaw w kraju i zagranicą.

Barbara Olearka
Od wielu lat zajmuje się projektowaniem i szyciem odzieży dla pań i panów. W 2009 roku otworzyła własną pracownię projektowo – krawiecką. Od tego czasu projektuje i szyje dla klientów indywidualnych oraz firm.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.