Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

Maleo Reggae Rockers, ikona polskiej sceny reggae, wystąpi podczas 5. edycji „Reggae Nad Wisłokiem” w Rzeszowie. 

Maleo Reggae Rockers będzie gwiazdą tegorocznej odsłony imprezy w jamajskich klimatach 1 czerwca na rzeszowskich bulwarach. Rzeszowski Dom Kultury, organizator „Reggae Nad Wisłokiem”, zapowiada, że wkrótce poznamy kolejnych wykonawców. 

MRR w 1997 roku założył Dariusz „Maleo” Malejonek, jeden z najlepszych muzyków w Polsce, związany z takimi grupami, jak choćby Armia, Izrael, Houk, Moskwa, 2Tm2,3, czy Arka Noego. MRR należy do czołowych zespołów polskiej sceny reggae, dotychczas wydał sześć albumów, ostatni „Wake up” w 2015 roku.

Grupa koncertowała m.in. z jamajską gwiazdą reggae – Michaelem Blackiem, czy, występowała na największym festiwalu reggae w Europie – Rototom Sunsplash w Hiszpanii, uczestniczyła też w koncertach upamiętniających Powstanie Warszawskie oraz poświęconych walce o demokrację na Białorusi – „Solidarni z Białorusią”.

Festiwal „Reggae Nad Wisłokiem”, na którym zagra Maleo Reggae Rockers, odbędzie się już po raz piąty. W ubiegłych latach gwiazdami imprezy byli Mesajah (2015), Jamal (2016) i Vavamuffin (2017) oraz Tabu (2018). Festiwal był zwycięską propozycją w konkursie „Wybierz imprezę na 5-lecie Rzeszowskiego Domu Kultury”. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama