Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Policjanci zatrzymali małżeństwo ze Słowacji, które okradło kilka drogerii w rzeszowskich galeriach handlowych. Straty przekroczyły 10 tys. zł.

Do kilku kradzieży doszło we wrześniu br. w różnych galeriach handlowych na terenie Rzeszowa. Nieznani sprawcy ze sklepów kradli kosmetyki. Policjanci z komendy miejskiej ustalili, że złodzieje poruszają się skodą na słowackich numerach rejestracyjnych.

– We współpracy z Polsko-Słowackim Centrum Współpracy Służb Policyjnych, Granicznych i Celnych ustalono, że samochód należy do małżeństwa mieszkającego w Koszycach na Słowacji – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

Kryminalni dowiedzieli się, że we wtorek małżeństwo ze Słowacji będzie w jednej z galerii w Rzeszowie. Tam zatrzymali ich policjanci. To 50-letni mężczyzna i 43-letnia kobieta. Obydwoje trafili do policyjnego aresztu.

Zebraniem dowodów przeciwko słowackiej parze zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Okazało się, że zatrzymani kradli kosmetyki i perfumy, wybierając sklepy w dużych galeriach handlowych. Policja nie ujawnia ich nazw. 

Funkcjonariusze przedstawili Słowakom pierwsze zarzuty kradzieży dokonanej wspólnie i w porozumieniu. Akta sprawy trafiły do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wystąpiła do sądu o aresztowanie małżeństwa. Oboje za kratkami spędzą najbliższy miesiąc. 

Sprawa jest rozwojowa. Z policyjnych ustaleń wynika, że małżonkowie od kilku lat mogli okradać drogerie i sklepy z kosmetykami w galeriach handlowych na terenie południowych województw kraju. Policja nie wyklucza, że Słowacy usłyszą kolejne zarzuty. 

To już kolejna taka sprawa w ostatnim czasie, prowadzona przez rzeszowskich policjantów. Niedawno zatrzymali 49-latka, który w Rzeszowie okradał dwie drogerie w galeriach handlowych. W tym przypadku straty sięgają 2000 zł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama