14 rzeszowskich restauracji, a w każdej z nich specjalne menu dla mam w ciąży  i w okresie karmienia. 1 października rusza II edycja Festiwalu Kulinarnego dla mam „Mamy Apetyt”, w ramach którego odbędą się również bezpłatne warsztaty kulinarne i edukacyjne. Rzeszów News patronuje festiwalowi.

[Not a valid template]

 

Organizatorem akcji jest Szpital Specjalistyczny Pro-Familia. Pierwsza edycja festiwalu, która odbyła się w kwietniu, zakończyła się olbrzymim sukcesem. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia z ciekawością odkrywały  nowe potrawy serwowane w rzeszowskich restauracjach, poznając jednocześnie zasady zdrowej i bezpiecznej diety.

– Sukces pierwszej edycji pokazał nam, że tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne, a edukacja w zakresie żywienia niezbędna. Dlatego po raz kolejny, wraz z rzeszowskimi restauratorami, postanowiliśmy zorganizować drugą edycję naszego festiwalu – wyjaśnia jego inicjatorka dr Barbara Piekło, dietetyk.

– Zależy nam na tym, aby mamy wiedziały, jak duży wpływ na ich zdrowie ma prawidłowa dieta.  Aby już na etapie planowania ciąży dbały o to,  by ich codzienny jadłospis składa się z  pełnowartościowych potraw.  To niezwykle ważne, ponieważ mądra dieta ma wpływ na bezpieczne przebycie ciąży i uniknięcie licznych problemów zdrowotnych, a także na rozwój i prawidłową masę urodzeniową dziecka – dodaje dr Piekło.

14 smacznych miejsc

W ramach festiwalu przez cały październik w 14 rzeszowskich restauracjach i kawiarniach dostępne będzie specjalne menu dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia. W programie nie zabraknie też bezpłatnych warsztatów edukacyjnych, tym razem również dla dzieci,  a także warsztatów kulinarnych.

– Wszystkie potrawy, które znajdą się w festiwalowym menu będą składać się z bezpiecznych dla mam produktów. Nie zabraknie też pomysłów na ciekawe koktajle i kawy w wersji bezkofeinowej Restauracje biorące udział w festiwalu zostaną na drzwiach wejściowych oznaczone specjalnym znakiem „Mamy Apetyt”  – wyjaśnia dr Basia Piekło.

Wszystkie mamy wraz z dziećmi mogą również wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. Będzie można porozmawiać nie tylko o diecie, ale również o dylematach współczesnej mamy. Dlatego nie zabraknie tematu tzw. pierwszej łyżeczki.

– Naszą wiedzę wykorzystamy w praktyce, wspólnie gotując podczas warsztatów kulinarnych. Nasz cel to świetna zabawa smakami i zapachami, aby pokazać paniom, że zdrowa kuchnia może być ciekawa i naprawdę pyszna – dodaje inicjatorka festiwalu.

Dla Czytelników Rzeszów News mamy do wygrania 2 pojedyncze zaproszenia na warsztaty kulinarne, które odbędą się 9 października w Bistro Pro-Familia. Wkrótce podamy szczegóły, jak można je zdobyć.

RESTAURACJE BIORĄCE UDZIAŁ W AKCJI:

– Restauracja Chillita

– Kawiarnia Stary Piernik

– Restauracja Niebieskie Migdały

– Kawiarnia Słodkie Podarunki

– Restauracja Radość

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Restauracja Kulisy

– Cukiernia Wiedeńska

– Restauracja Grzesznicy

– Kawiarnia HOLA LOLA

– Kawiarnia POWOLI

– Restauracja Cafe Bazylia

– Taberna pod Sosnami

– Restauracja Bellanuna Osteria

– Bistro Pro-Familia

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH „MAMY APETYT”

Warsztaty edukacyjne „Dylematy współczesnej Mamy” – spotkanie poprowadzi dietetyk dr Barbara Piekło | Kawiarnia Powoli Cafe, ul. Mickiewicza 4, 8 października, godz. 10:00. Wstęp – bezpłatny

– Warsztaty edukacyjne dla rodziców i dzieci „Mamy Apetyt od Dziecka”, spotkanie poprowadzi dr Barbara Piekło wraz z fizjoterapeutkami „Gym Generation” | Gym Generation, ul. Popiełuszki 1A,  24 października, godz. 18:00. Wstęp – bezpłatny (spotkanie dla dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat)

Warsztaty kulinarne „Zdrowie na talerzu” – warsztaty poprowadzi dietetyk Klaudia Bielak | Bistro Pro-Familia (szpital Pro-Familia), ul. Witolda 6b, 9 października, godz. 16:00. Wstęp – 38 zł.

Liczba miejsc na wszystkie wydarzenia jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: redakcja@pro-familia.pl

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama