Spektakl „Manekin w Krakowie” o człowieku, który się nie udał, o rodzinie, która się nie udała, będzie można zobaczyć w najbliższy wtorek (21 października) w klubie IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Na spektakl zaprasza krakowski Teatr Bez Rzędów.

Będzie to inauguracja rzeszowskiej sceny „Teatru Bez Rzędów”, który ze swoimi spektaklami cyklicznie będzie pojawiał się w klubie IQ.

Spektakl „Manekin w Krakowie” zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Niesfornych „GALIMATIAS 2012”. Opierając się na rewelacyjnej, pełnej inteligentnego i ironicznego dowcipu, obfitującej w krwiste postaci komedii Petra Zelenki „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” Teatr Bez Rzędów dotyka typowych auto-tragedii współczesnego świata.

„Manekin w Krakowie” to spektakl o człowieku, który się nie udał, o rodzinie, która się nie udała. O obsesyjnym, wyniszczającym poszukiwaniu bezwarunkowej miłości i akceptacji. Historia zawiązuje się w – wydaje się – prozaicznej, irytującej i szarej rzeczywistości, która jednocześnie sprawia wrażenie nieco obłąkanej. Szybko jednak okazuje się, że to nie w otoczeniu, ale we wnętrzu bohatera panuje prawdziwe szaleństwo i wyobcowanie…

Dzięki lekkiej konwencji tragedia i wewnętrzny konflikt głównego bohatera stają się bardziej przystępne, naturalne i w końcu… zupełnie normalne. Właśnie wtedy uświadamiamy sobie, że patrząc na scenę, patrzymy w lustro.

„Manekin w Krakowie” nie jest przedstawieniem awangardowym, nie zadziwia za wszelką cenę, nie szokuje golizną i brutalnością, ale stara się zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację człowieka w „normalności”, jaką niesie ze sobą codzienność. Stara się pokazać człowieka jako optymistyczną, pełną nadziei istotę, która wciąż walczy i wstaje z kolan, by ponownie na nie upaść i wstać… i tak bez końca. Fantastyczna komedia, ale na pewno nie tylko.

Spektakl odbędzie się we wtorek w klub IQ przy ul. Sucharskiego 2.. Początek o godz. 19.31. Bilety do nabycia przed spektaklem. Studenci i pracownicy WSIiZ – wstęp wolny, studenci – 3 zł; pozostali – 5 zł; inteligencja – 10 zł, mega wporzo ludzie – 20 zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama