Około 500 osób na manifestacji KOD-u w obronie praw jednostki]

Około pół tysiąca osób wzięło udział w niedzielnej manifestacji podkarpackiego Komitetu Obrony Demokracji na rzeszowskim Rynku. Jej uczestnicy bronili m.in. Trybunału Konstytucyjnego.

 

Na manifestację „w obronie praw jednostki” przyjechali ludzie z całego Podkarpacia. Uczestnicy protestowali przeciwko paraliżowi Trybunału Konstytucyjnego, do czego doprowadził rząd PiS.

Wiele osób przyszło w koszulkach z napisem: „Jestem gorszego sortu”. Mały chłopak miał na sobie napis: „Pierwszy syn gorszego sortu”.

Na transparentach były m.in. takie hasła: „Władza minie, wstyd zostanie”, „Chętnie zagłosuję za 2 osoby”, „Nie potrzeba nam rózgi, mamy sprawne mózgi”, „Macie stolice, zostawcie macice”, „Kaczor Polski nie szanuje, na wygnanie zasługuje”, „Bezprawie i Niesprawiedliwość”.

Manifestanci sprzeciwiali się także nowej ustawie o obrocie ziemią. Protestowano także przeciwko plano zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Manifestację próbowali zakłócić narodowcy, którzy przyszli z transparentem: „Tatuś w ZOMO, syn w KOD-zie, demokracja zawsze w modzie”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policja szacuje, że w manifestacji wzięło udział około 500 osób. – Manifestacja przebiegała spokojnie, nie było żadnych incydentów – mówi Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.

Pełną relację z manifestacji możecie przeczytać TUTAJ.

(kaw, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama