Reklama

17 kwietnia w Rzeszowie odbędzie się kolejna manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Tym razem jego członkowie będą stawać w obronie praw jednostki.

To będzie już trzecia w stolicy Podkarpacia manifestacja KOD-u. Po grudniowej pikiecie w obronie mediów publicznych i styczniowej w obronie demokracji, Komitet Obrony Demokracji znów wyjdzie na ulice Rzeszowa.

„Tu – na naszym pięknym Podkarpaciu – staniemy ramię w ramię, żeby zaprotestować przeciwko próbom ograniczania praw jednostki” – zapowiadają organizatorzy.

KOD będzie protestował „przeciwko paraliżowi Trybunału Konstytucyjnego i co za tym idzie władzy absolutnej większości parlamentarnej, która postanawia ot tak wykluczyć 33 miliony Polaków z możliwości handlu ziemią”.

Chodzi o nową ustawę o obrocie ziemią, która ma wejść w życie 1 maja. W założeniu ma ona zahamować spekulacje ziemią i zablokować cudzoziemcom kupowanie w Polsce gruntów rolnych. Fachowcy twierdzą, że efekt będzie odwrotny, a po wejściu w życie nowych przepisów w górę pójdą ceny działek budowlanych.

KOD pyta, co jeszcze rząd PiS przygotował? Wspomina o „obywatelskim” projekcie zakazu aborcji. Tydzień temu w całej Polsce, także w Rzeszowie, odbyły się manifestacje przeciwko zaostrzaniu prawa antyaborcyjnego.

„Co potem – ograniczenie wolnych mediów, a może ordynacja wyborcza? Stańmy razem – ręka w rękę, ramię w ramię. Nie zgódźmy się na to! Szczególnie na Podkarpaciu” – apelują organizatorzy manifestacji, która 17 kwietnia (niedziela) odbędzie się na rzeszowskim Rynku. Początek o godz. 14:00.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

 1. KLUB INTELIGENCJI POLSKIEJ 13 KWIETNIA 2016
  Krzysztof Baliński: POTOMKOWIE AGENTÓW OBROŃCAMI DEMOKRACJI

  Okupacja

  Potomkowie wschodnich, nasłanych przestępców obrońcami demokracji. Byli grupą żydowskich studentów i młodzieży z ekskluzywnych warszawskich szkół. W marcu ’68 zajmowali się rozprowadzaniem ulotek nawołujących do protestów w obronie komunistów pochodzenia żydowskiego, którzy w wyniku frakcyjnych potyczek w PZPR tracili wpływy i stołki, oraz napuszczaniem polskich studentów na ZOMO. Wszyscy pochodzili z rodzin wysoko postawionych funkcjonariuszy partyjnych i rządowych.

  Petru karierę rozpoczął rozprowadzaniem ulotek lichwiarzy z fundacji CASE, założonej przez Tadeusza Baczko, bratanka prof. Bronisława Baczko, jednego z głównych ideologów stalinizmu w Polsce i organizatora zadym w marcu ’68. „Gwiazda” protestów KOD Marcin Święcicki to zięć sekretarza KC PZPR Eugeniusza Szyra, żydowskiego bolszewika, agenta NKWD. W ’68 z córką Szyra organizował rozruchy studenckie ramię w ramię z Wołodią Kuperbergiem, Fajną Lewinem, Lejbą Fogelmanem, Janem Lityńskim oraz Andrzejem Celińskim, dzisiejszymi „gwiazdami” wieców KOD. Najwcześniej do elitarnego towarzystwa dołączył Lityński. Miał 6 lat, gdy 22 lipca 1952 r. podbiegł do trybuny i wręczył Bierutowi kwiaty.

 2.  „… Fachowcy twierdzą, że efekt będzie odwrotny, a po wejściu w życie nowych przepisów w górę pójdą ceny działek budowlanych… ” co ma ziemia orna do działek budowlanych? Teraz będzie tak że przysłowiowy lekarz nie będzie mógł kupić 30 arów odrolnić podzielić na 3 działki postawić 3 domy takie 10×10 metrów albo jedną mega posiadłość. I tak pozostałe 30 mln Polaków. Tylko przed 1 maja ten sam lekarz też to mógł zrobić. Co będzie przyczyną wzrostu cen? Coś KOD ma słabych fachowców

 3. W Warzszawie z 3 tygodnie temu psl zorganizował marsz rolników w którym starano sie wmówić że nie będzie dziedziczenia ziemi z ojca na syna, córke, żone itd. Oczywiście to okazało sie kompletną bzdurą. Ale marsz poszedł 🙂

  A w niedziele marsz jednostki. A tutaj to dopiero kogoś poniosło. Ustalona jest wielkość działki 30 arów jaką może kupić każdy nawet niebędąc rolnikiem! Sam mam dom(partrer z poddaszem na 17 arowej działce) Najmniejsza działka budowlana to albo 8 akbo 9 metrów. Tutaj Pis w ustawie pozwala na 30 arów. Czyli KAŻDY może sobie kupić gdzie chce, odrolnić i postawić i 3 domy.

  Gdzie tu ograniczenie praw 30 mln Polaków. No chyba że KOD myśli że ludzie to idioci. A nikt nie związany z rolnictwem np. sprzedawczyni sklepowa nie kupi kilku hektarów i nieposiadając wiedzy i maszyn potrzebnych do uprawy takiego areału nie zostanie raczej rolnikiem.

 4. Zdrajcy z PO i .N kolaborują i szują niemca na swój kraj na Polskie! Niepojęte.

  Jakim baranem trzeba być znając historie tego umęczonego kraju żeby spotykać sie z Merkel i mówić o „uruchomieniu” europy. Obaj panowie powinni wisieć i nie chodzi tu o szyje!

 5. Nadal na Onecie jest rozpiska kiedy i gdzie są spotkania, manifestacje itp? Bo oddolną rzeczą KOD nie jest, a odgórną wymyśloną przez… Niech każdy sobie odpowie, jeśli myśli choć trochę.

 6. „Fachowcy twierdzą ” Michnik , Swetru i jakaś feministka z waszego portalu
  Robicie dobra antyreklamę tym oszołomom i szKODnikom
  i za to lubię wasz marny portal

Comments are closed.