17 kwietnia w Rzeszowie odbędzie się kolejna manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Tym razem jego członkowie będą stawać w obronie praw jednostki.

To będzie już trzecia w stolicy Podkarpacia manifestacja KOD-u. Po grudniowej pikiecie w obronie mediów publicznych i styczniowej w obronie demokracji, Komitet Obrony Demokracji znów wyjdzie na ulice Rzeszowa.

„Tu – na naszym pięknym Podkarpaciu – staniemy ramię w ramię, żeby zaprotestować przeciwko próbom ograniczania praw jednostki” – zapowiadają organizatorzy.

KOD będzie protestował „przeciwko paraliżowi Trybunału Konstytucyjnego i co za tym idzie władzy absolutnej większości parlamentarnej, która postanawia ot tak wykluczyć 33 miliony Polaków z możliwości handlu ziemią”.

Chodzi o nową ustawę o obrocie ziemią, która ma wejść w życie 1 maja. W założeniu ma ona zahamować spekulacje ziemią i zablokować cudzoziemcom kupowanie w Polsce gruntów rolnych. Fachowcy twierdzą, że efekt będzie odwrotny, a po wejściu w życie nowych przepisów w górę pójdą ceny działek budowlanych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

KOD pyta, co jeszcze rząd PiS przygotował? Wspomina o „obywatelskim” projekcie zakazu aborcji. Tydzień temu w całej Polsce, także w Rzeszowie, odbyły się manifestacje przeciwko zaostrzaniu prawa antyaborcyjnego.

„Co potem – ograniczenie wolnych mediów, a może ordynacja wyborcza? Stańmy razem – ręka w rękę, ramię w ramię. Nie zgódźmy się na to! Szczególnie na Podkarpaciu” – apelują organizatorzy manifestacji, która 17 kwietnia (niedziela) odbędzie się na rzeszowskim Rynku. Początek o godz. 14:00.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama