Reklama

„300” oraz premierowo „300: Początek imperium” – te dwa filmy będzie można zobaczyć 7 marca w Maratonie 300 w kinie Helios przy Powstańców Warszawy w Rzeszowie.

Maraton rozpocznie się o godzinie 23.30  i potrwa do 5 rano.

„300”

„300” to pełna energii i tragizmu opowieść o bitwie pod Termopilami, podczas której król Spartan Leonidas wraz z trzystoma wojownikami stawił czoła ogromnej armii perskiej pod wodzą króla Kserksesa. Spartanie walczyli do ostatniego wojownika, a ich odwaga i męstwo stały się wzorem dla wszystkich Greków, inspirując ich do zjednoczenia się i wspólnego odparcia Persów, a także wlewając w nich ducha demokracji.

Film jest adaptacją komiksu Franka Millera, twórcy „Sin City”.

„300” to epicki obraz o odwadze, namiętności, umiłowaniu wolności oraz poświęceniu, które kierowały czynami bohaterskich spartańskich wojowników podczas jednej z najsłynniejszych bitew w historii świata.

Współscenarzystą i reżyserem filmu jest Zack Snyder („Świt żywych trupów”). „300” wiernie oddaje nastrój wizjonerskiej twórczości Franka Millera dzięki nowatorskiemu połączeniu filmu fabularnego z efektami komputerowymi.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

 „300: Początek imperium”

„300: Początek imperium” to długo oczekiwany sequel superprodukcji z 2006 roku”300″. Kolejna odsłona  pokazuje jak to się stało że doszło do wojen perskich i skupiona zostanie  na dwóch bitwach pod Maratonem i Artemizjonem.

Film przedstawia greckiego dowódcę Temistoklesa (Sullivan Stapleton) i króla Kserksesa (Rodrigo Santoro). Temistokles, walczy z inwazją potężnej armii perskiej, na czele której stoi Kserkses. „300: Początek imperium” oparty jest o powieść graficzną Franka Millera.

httpv://www.youtube.com/watch?v=O6Vbrt4YYlo#t=0

Ceny biletów za całą noc w kinie: ulgowy -27 zł, normalny – 30 zł oraz specjalny – 25 zł dla tych, którzy mają bilet za któryś z poprzednich Nocnych Maratonów Filmowych. Ten bilet dostępny tylko w kasie kina.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama