Reklama

„Gra tajemnic”, Birdman”, „Dzika Droga” – to trzy filmy, jakie rzeszowskie kino Zorza proponuje widzom podczas piątkowego Maratonu Filmów Oscarowych.

[Not a valid template]

 

Ceremonia rozdania Oscarów 2015 odbędzie się w niedzielę (22 lutego). W Polsce transmisję z gali na Hollywood Boulevard na żywo pokaże Canal+. Widzowie będą mogli zobaczyć ceremonię w tzw. otwartym oknie platformy NC+. Transmisja w C+ rozpocznie się z niedzieli na poniedziałek o godz. 2:30. Skróty z imprezy we wtorek (24 lutego) o godz. 21:00.

O Oscary 2015 walczą trzy polskie produkcje: „Ida” nominowana w kategorii filmu nieanglojęzycznego i za zdjęcia oraz dokumenty „Joanna” Anety Kopacz i „Nasza klątwa” Tomasza Śliwińskiego w kategorii krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Do Oscara nominowana została także Anna Biedrzycka-Sheppard za kostiumy do „Czarownicy”

Aby wprowadzić widzów w oscarowy nastrój, rzeszowskie kino Zorza w piątek (20 lutego) organizuje Maraton Filmów Oscarowych podczas którego będzie można zobaczyć 3 filmy. Karnet na wszystkie filmy kosztuje 30 zł (przedsprzedaż) i 33 zł (w dniu maratonu). Można też kupić bilet na jeden wybrany film. Cena 12 zł (przedsprzedaż) i 13 zł (w dniu projekcji).

Co zobaczą widzowie w Zorzy?

O godz. 21:00 „Grę tajemnic”, która dostała 8 nominacji do Oscara. To historia niezwykle utalentowanego Alana Turinga, brytyjskiego matematyka, który w kluczowym momencie II wojny światowej złamał niemiecki kod Enigma.

Zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje pod okiem genialnego Alana Turinga nad złamaniem skomplikowanego kodu, którym posługują się naziści. Ich niesamowite dokonania, oparte częściowo na pracy polskich naukowców, pozwalają położyć kres najbardziej okrutnej wojnie w historii dużo wcześniej, niż wydawało się to możliwe.

https://www.youtube.com/watch?v=xQ6mCxqU7bs

O godz. 23:10 film „Birdman” (9 nominacji do Oscara). Tragikomiczne perypetie aktora, który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii hollywoodzkich filmów o komiksowym superbohaterze, a teraz próbuje wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, z sobą samym w roli głównej. Jeśli chce doprowadzić do premiery, musi stawić czoło licznym przeciwnościom losu i własnemu ego, odzyskać zaufanie bliskich, odbudować zrujnowaną karierę i odnaleźć siebie. W roli głównej Michael Keaton.

I ostatni film maratonu o godz. 1:20 „Dzika Droga” (2 nominacje do Oscara). To ekranizacja bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed. Nagrodzona Oscarem Reese Witherspoon („Spacer po linie”) w roli kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach i wyrusza na samotną wyprawę przez całe Stany Zjednoczone, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia.

KONKURS

W naszym konkursie mieliśmy dla Was dwa pojedyncze zaproszenia na Maraton. Aby je zdobyć, należało odpowiedzieć na pytanie: Jak nazywa się reżyser filmu: “Gra Tajemnic”? Prawidłowa odpowiedź to: Morten Tyldum

Bilety w naszym konkursie wygrali: Tomasz Błoniarz i Katarzyna Kaszuba. Gratulujemy!

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: