Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Zielone busy “Marcela” nie będą już odjeżdżać sprzed Europy II. Do końca listopada mają przeprowadzić się na Dworzec Lokalny pod wiaduktem Śląskim w Rzeszowie.

Od końca ubiegłego roku mówiło się o przeprowadzce zielonych busów “Marcela” sprzed Centrum Handlowego „Europa II” na Dworzec Lokalny.  – Jest wybudowany nowy dworzec i z niego mają korzystać busy  – mówił jeszcze w ub.r. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Do tej pory nie było wiadomo, czy i kiedy “Marcel” się przeniesie. Teraz już wiemy, że pierwsza przeprowadzka została zaplanowana na czerwiec.

– “Marcel” wygrał przetarg na zagospodarowanie przestrzeni Dworca Lokalnego. Umowę z przewoźnikiem chcemy podpisać w przyszłym tygodniu, a to oznacza, że busy “Marcela” z dworca będą mogły korzystać już od 1 czerwca – mówi nam Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Przeprowadzka “Marcela”, który sprzed Europy II odjeżdża od 2012 roku, nie będzie jednak taka łatwa. Obecnie przewoźnik z Rzeszowa realizuje dziewięć połączeń: do Krakowa, Jasła, Tarnobrzega, Sanoka, Krosna, Stalowej Woli, Dębicy, Lublina, Mielca.

– Aby uniknąć niepotrzebnego chaosu wśród pasażerów, przeprowadzkę chcemy zrobić płynne. Na początek planujemy w czerwcu przenieść na Dworzec Lokalny połączenia do Krakowa. Do końca wakacji do – Tarnobrzega i Mielca – mówi nam Marcin Chmielarski, właściciel “Marcela”.

– Pozostałe połączenia planujemy przenosić systematycznie do końca listopada. O każdej zmianie będziemy z odpowiednim wyprzedzeniem informować na naszej stronie oraz w naszych busach – dodaje.  

Obecnie z Dworca Lokalnego w Rzeszowie odjeżdża 13 przewoźników, w tym m.in. popularny FlixBus i “Marcel” do Lublina. – W planach mamy podpisanie w najbliższej przyszłości umowy jeszcze z trzema kolejnymi – zapowiada Anna Kowalska.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: